Pioniri i kadeti vraćaju se s pobjedama iz Koprivnice

PIONIRI: Slaven Belupo - Hajduk 0:2 (0:0)
Stadion: Ivan Kušek Apaš
Sudac: Filip Hirš (Varaždin)
Strijelci: 0:1 Bistre (51), 0:2 Vojvodić (58)
Hajduk: Pocrnjić, Papić, Biedenegl (od 63. Tapalović), Čupić, Bartulović, Vojvodić, Bokan (od 55. Kutia), Bistre (od 63. Slunjski), Juričić (od 43. Ivanišević Dvornik), Perko (od 63. Rados), Zudin (od 55. Šuvar).
Pioniri Hajduka pobjedom su zadržali veliku prednost na ljestvici 1. HNL. Iako je momčad trenera Zlatka Jerkovića izrazito dominirala u prvom dijelu, na odmor se otišlo bez pogodaka. Posebno opasan u prvih 35 minuta bio je Davor Bistre, koji je tri puta ozbiljno zaprijetio domaćima, a u 26. minuti pogodio je i vratnicu.

Nastavio je Bistre u istom ritmu i u nastavku te je je u 52. minuti pogotkom završio lijepu akciju u kojoj su sudjelovali Filip Bokan i asistent Šime Perko.  Konačnih 2:0 postavio je 12 minuta prije kraja kapetan Bijelih Roko Vojvodić. On je prihvatio jednu odbijenu loptu, sam sebi stvorio prostor za šut i s 14 metara pogodio donji desni kut Gabrijela Podhraškog.

-

KADETI: Slaven Belupo - Hajduk 1:4 (1:1)
Sudac: Ivan Slunjski (Varaždin)
Strijelci: 0:1 Žunić (32), 1:1 Sokač (44), 1:2 Prodanović (55), 1:3 Lončar (82), 1:4 Žeravica (87)
Hajduk: Bosančić, Krstanović, Tudor, Perajica, Hodak, Ora, Kuzmanić (od 56. Lekaj), Lončar (od 83. Durdov), Čular (od 56. Fridl), Prodanović (od 83. Matić), Žunić (od 69. Žeravica).

U kadetskoj utakmici, vrlo tvrda i izjednačena bila je igra u prvom dijelu. Toma Žunić doveo je Bijele u vodstvo u 32. minuti, a stvari je na početak minutu prije odmora vratio Andro Sokač.

Momčad trenera Zvonimira Tomića uspjela se nametnuti u drugom poluvremenu i opravdati epitet favorita. Najbolji strijelac Hajduka Patrik Prodanović vratio je Bijelima prednost u 55. minuti, a onda su završnicu utakmice Bijeli zasladili s dva atraktivna pogotka.

Lovre Lončar iz slobodnog udarca s 25 metara neobranjivo je pogodio desne rašlje Tea Kolara, a tri minute prije kraja lijepu akciju koju je pred Hajdukovim šesnaestercem započeo Bruno Durdov, pogotkom je završio Marino Žeravica.