18/4/2021 - 11:59 sati

Pioniri: Hajduk – Solin  6:1 (3:0)
Utakmica 20. kola Prve HNL
Sudac: Mateo Budić (Kaštel Gomilica)
Strijelci: 1:0 Lončar (26), 2:0 Lončar (28), 3:0 Kuzmanić, 4:0 Lončar (40), 5:0 Žeravica (48), 5:1 Ćudina (51), 6:1 Žunić (65)

Hajduk: Bezeljak, Hodak, Krstanović, Orlić (od 52. Marinović), Vušković, Skelin (od 59. Letunić), Lončar (od 52. Žunić), Reić (od 46. Lekaj), Žeravica (od 59 Pfeiffer), Ivković, Kuzmanić (od 59. Crnjak).

Pioniri Hajduka uvjerlivo su sa 6:1 pobijedili Solin u utakmici 20. kola 1. HNL. Na samom startu utakmice, gosti su dvaput zaprijetili preko Frane Prljevića, ali nakon toga igrači trenera Marka Sičića zagospodarili su terenom i u razmaku od samo šest minuta stekli tri pogotka prednosti.

Lovre Lončar postigao je dva brza pogotka, prvi put nakon što je oduzeo loptu gostujućoj obrani i sam zaključio akciju. Kod drugog pogotka Lončara je poslužio Marino Žeravica ubačajem zdesna, dok je treći gol postignut nakon akcije Marina Kuzmanića po lijevoj strani.

Početkom drugog dijela Lončar stiže do hat tricka, nakon ubačaja Ivana Krstanovića s lijevog krila. U 48. minuti evo i petog pogotka Bijelih, a u strijelce se upisao Žeravica, nakon što je ukrao loptu obrani gostiju. Počasni gol Solin je postigao u 51. minuti. Prljević je prošao po desnoj strani i ubacio pred vrata, a tamo je najprisebniji bio Karlo Ćudina i smjestio loptu u mrežu. Pet minuta prije kraja Toma Žunić postavio je konačan rezultat nakon lijepe akcije, u kojoj su sudjelovali Luka Hodak i Luka Crnjak.

-

Kadeti: Hajduk – Solin  4:1 (3:1)
Sudac: Ante Terzić (Split)
Strijelci: 0:1 Prkačin (13), 1:1 Antunović (14), 2:1 Antunović (38), 3:1 Hrgović (44), 4:1 Vrcić (69)

Hajduk: Buljan, Đolonga, Hrgović, Jurić-Petrašilo (od 75. Pralija), Goreta (od 52. Zubanović), Klarić-Kukuz (od 60. Radonić), Petrović (od 60. Obadić),  Pukstas, Antunović (od 75. Škorlić), Capan, Vrcić (od 73. Baturina).

I kadeti Hajduka su bili uvjerljivi, iako je Solin poveo u 13. minuti preko Jure Prkačina. Već u sljedećoj minuti poravnanje, Bijelima donosi Mate Antunović. Isti igrač dovodi Hajduk u vodstvo nakon uigrane akcije iz kornera i asistencije Jere Vrcića

Do poluvremena mrežu gostujućeg vratara Duje Koljanina zatresao je i Šimun Hrgović. On je lijepu akciju završio preciznim udarcem sa 16 metara. Konačan rezultat 4:1 postavio je u 69. minuti Vrcić, u situaciji jedan na jedan zaobišao je gostujućeg vratara i pogodio mrežu.