2/5/2021 - 14:46 sati

Pioniri: Hajduk – Istra 1961  4:1 (2:0)
Utakmica 22. kola Prve HNL
Sudac: Mario Jadrijević (Sinj)
Strijelci: 1:0 Pfeiffer (27), 2:0 Žeravica (34), 3:0 Žeravica (42), 3:1 Moslavac (55), 4:1 Celija (56-ag)

Hajduk: Bezeljak, Hodak, Krstanović, Marinović, Skelin, Ivković,  Lekaj (od 53. Crnjak), Kuzmanić II, Kuzmanić I (od 49. Letunić), Žeravica, Pfeiffer (od 46. Žunić).

Pioniri i kadeti Hajduka na pomoćnom terenu ostvarili su identične uvjerljive pobjede od 4:1 protiv vršnjaka Istre 1961.

Pioniri su pitanje pobjednika riješili u prvom poluvremenu koje je završilo njihovim vodstvom od 2:0. U 27. minuti je Mateo Lekaj prošao po lijevoj strani, a njegov ubačaj je spremno dočekao Ivan Pfeifer i s pet metara pospremio loptu pod gredu. Sedam minuta kasnije je Marko Marinović nakon dobre obrambene reakcije poslao sjajnu dugu loptu za Marina Žeravicu koji vara čuvara i s 14 metara pogađa donji desni kut. Treći pogodak je plod pogreške gostujućeg vratara i požrtvovnosti Žeravice koji je bio pravovremen u izlasku u presing te se lopta od njega odbila u gostujuću mrežu.

Gosti smanjuju vodstvo Bijelih u 41. minuti. Nakon pogreške u obrani Hajduka, loptu je uzeo Arian Moslavac i s 40 metara pogodio preko istrčalog Raula BezeljakaČim se krenulo s centra, lopta je s desne strane ubačena u kazneni prostor gostiju. Na drugoj strani je sam bio Luka Crnjak, a Dominik Celija je ispred njega skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

-

Kadeti: Hajduk – Istra 1961  4:1 (1:1)
Utakmica 22. kola Prve HNLStadion: Poljud
Sudac: Jurica Matoš (Solin)Strijelci: 1:0 Pukstas (13), 1:1 Travaglia (42), 2:1 Vrcić (56), 3:1 Hrgović (58), 4:1 Vrcić (79)
Hajduk: Mišević, Đolonga, Hrgović, Jurić-Petrašilo, Goreta (od 77. Botica), Klarić-Kukuz (od 15. Obadić - od 77. Baturina), Radonić (od 56. Arković),  Škorlić (od 77. Pralija),  Pukstas, Petrović, Vrcić.

I kadeti Hajduka su bili uvjerljivi, a vodeći pogodak postigao je Rokas Pukstas. On je ukrao loptu obrani gostiju i volejem je s 14 metara zabio u bliži kut. U 41. minuti je Luka Radonić želio vratiti loptu Mateu Jurić-Petrašilu. Osjetio je to Lorenzo Travaglia, presjekao dodavanje i s 35 metara prebacio Luigija Miševića koji je bio izvan kaznenog prostora.

Prvu šansu u drugom poluvremenu imala je Istra 1961. Marin Žgomba je odlično dao loptu u prostor za Davida Ščiru koji nije dobro tukao. Hajduk je opet poveo nakon lijepe akcije u 56. minuti. Nikola Obadić je prošao po lijevoj strani i ubacio, a Jere Vrcić lijepo pogodio lijevi kut. U sljedećoj minuti već je 3:1. Sve je sam napravio Šimun Hrgović, prošao je svog čuvara na desnoj strani, ušao u šesnaesterac i onda lijevom nogom pogodio suprotni kut. Konačan rezultat 4:1 postavio je u 79. minuti Jere Vrcić. Odličnu dubinsku loptu Pukstasa, Josip Baturina je provukao pored vratara gostiju, a Vrcić je uklizao na samoj gol crti i potvrdio pogodak