Pioniri i kadeti remizirali na gostovanju kod Lokomotive

1. HNL – 24. kolo
Igralište: Kajzerica
Sudac: Davor Ješić (Sisak)
Hajduk: Pocrnjić, Papić, Biedenegl, Čupić, Bartulović, Vojvodić, Bokan (od 68. Kutia), Bistre (od 70. Tapalović), Ivanišević Dvornik (od 57. Šuvar), Perko, Juričić (od 57. Rados).

Pioniri Hajduka osvojili su bod na gostovanju kod Lokomotive, u utakmici bez pogodaka. Bijeli su već u prošlom kolu osigurali titulu u 1. HNL, a u susretu protiv Lokomotive momčad trenera Zlatka Jerkovića nastupila je bez najboljeg strijelca Dmytra Zudina.
Hajduk je tako zadržao nepobjedivost u natjecanju od čijeg završetka nas dijele još samo četiri utakmice.

-

KADETI: Lokomotiva - Hajduk 3:3  (1:3)
Sudac: Marko Cestarić (Sisak)
Strijelci: 0:1 Čular (8), 0:2 Lončar (13), 1:2 Kardum (33), 1:3 Perajica (57), 2:3 Kardum (72), 3:3 Pfeifer (87)
Hajduk: Bezeljak, Fridl, Milišić, Skelin, Perajica, Čular, Hodak (od 73. Tudor), Ora (od 64. Lekaj), Lončar (od 82. Krstanović), Prodanović (od 73. Žunić), Žeravica (od 82. Matić).

U kadetskoj utakmici Hajduk je bio vrlo blizu osvajanju važna tri boda. Bijeli su dva puta imali vodstvo od dva pogotka razlike, ali uporni domaćin se vraćao zahvaljujući najprije dvostrukom strijelcu Bartolu Kardumu, a potom i Petru Pfeiferu koji je tri minute prije kraja susreta Lokomotivi donio izjednačenje za konačnih 3:3.
Momčad Zvonimira Tomića odlično je ušla u utakmicu. Bijele je u vodstvo već u osmoj minuti doveo Roko Čular, nakon prekida s desne strane. Lovre Lončar povisio je pet minuta kasnije vodstvo pogotkom iz slobodnog udarca. Hajdukov napadač lijepo je prebacio živi zid i pogodio lijevi kut nemoćnog Ivana Puće. Strijelac trećeg pogotka za Hajduk iz gužve nakon kornera bio je Toni Perajica, a potom slijedi povratak domaćina i izjednačenje u samoj završnici susreta.