Pioniri Hajduka osvojili Hrvatski nogometni kup!

19/5/2017 - 12:30 sati
Pioniri osvojili Hrvatski kup!Pioniri osvojili Hrvatski kup!Pioniri osvojili Hrvatski kup!Pioniri osvojili Hrvatski kup!Pioniri osvojili Hrvatski kup!Pioniri osvojili Hrvatski kup!Pioniri osvojili Hrvatski kup!Pioniri osvojili Hrvatski kup!Pioniri osvojili Hrvatski kup!Pioniri osvojili Hrvatski kup!Pioniri osvojili Hrvatski kup!Pioniri osvojili Hrvatski kup!Pioniri osvojili Hrvatski kup!Pioniri osvojili Hrvatski kup!Pioniri osvojili Hrvatski kup!Pioniri osvojili Hrvatski kup!Pioniri osvojili Hrvatski kup!
Pioniri osvojili Hrvatski kup!

Pioniri: DINAMO - HAJDUK 1:3
Finale Hrvatskog nogometnog kupa
Ludbreg, Igralište NK Podravina
Gledatelja: 350
Sudac: Tomislav Bionda (Zaprešić)
Strijelci: 1:0 Šaranić (3), 1:1 Galić (35+1, 11 m), 1:2 Bebić (69), 1:3 Ljubičić (70+4)
HAJDUK: Franetović, Unušić,  Bekavac (od 42. Ljubičić), Škaričić, Gulišija (od 61. Pervan), Pelivan, Ćubelić (od 50. Botica), Galić, Topić (od 47. Bebić), Biuk (od 70. Mamić), Klarić.

Pioniri Hajduka u finalu Hrvatskog nogometnog kupa su pobijedili Dinamo rezultatom 3:1. Igrači trenera Jure Srzića već od treće minute su imali rezultatski zaostatak, Ivan Šaranić lijepo je primio jednu dubinsku loptu i u situaciji jedan na jedan smireno svladao Mihovila Franetovića. Potom je Hajduk preuzeo inicijativu i stvorio nekoliko lijepih prilika. U osmoj minuti zaprijetio je glavom Ivan Ćubelić, ali je lopta pogodila u ruku protivničkog stopera. U 13. i 20. minuti Dinamu je prijetio Stipe Biuk, a onda je krajem poluvremena Hajduk izjednačio, strijelac je nakon opravdano dosuđenog jedanaesterca bio Bruno Galić. U drugom dijelu igra je bila ravnopravna, a veliko slavlje Bijelima na samom isteku utakmice donijeli su Luka Bebić i Marin Ljubičić. Bebić je poentirao nakon odličnog udarca Ljubičića i obrane Čavline, a Ljubičićev pogodak postignut je nakon solo akcije. Veliko slavlje Bijelih uslijedilo je po završetku susreta, pehar putuje u Split, sada su na potezu kadeti i juniori.

Presretan je nakon pobjede bio trener Hajduka Jure Srzić
- Bili smo spremni na Dinamovu igru i rani pogodak nije nas poremetio. Uzeli smo posjed i dominaciju i na vrijeme se vratili u igru. U drugom dijelu smo mijenjali plan očekujući još aktivnijeg protivnika. Sretni smo, čestitam momcima, pobjeda je zaslužena, sada idemo podržati kadete i juniore.