Pioniri Bijelih slavili u derbiju protiv Dinama

20/10/2018 - 13:23 sati
Pioniri: Hajduk - Dinamo 1:0Pioniri: Hajduk - Dinamo 1:0Pioniri: Hajduk - Dinamo 1:0Pioniri: Hajduk - Dinamo 1:0Pioniri: Hajduk - Dinamo 1:0Pioniri: Hajduk - Dinamo 1:0Pioniri: Hajduk - Dinamo 1:0Pioniri: Hajduk - Dinamo 1:0Pioniri: Hajduk - Dinamo 1:0Pioniri: Hajduk - Dinamo 1:0Pioniri: Hajduk - Dinamo 1:0Pioniri: Hajduk - Dinamo 1:0Pioniri: Hajduk - Dinamo 1:0Pioniri: Hajduk - Dinamo 1:0Pioniri: Hajduk - Dinamo 1:0Pioniri: Hajduk - Dinamo 1:0Pioniri: Hajduk - Dinamo 1:0Pioniri: Hajduk - Dinamo 1:0Pioniri: Hajduk - Dinamo 1:0Pioniri: Hajduk - Dinamo 1:0Pioniri: Hajduk - Dinamo 1:0Pioniri: Hajduk - Dinamo 1:0Pioniri: Hajduk - Dinamo 1:0Pioniri: Hajduk - Dinamo 1:0Pioniri: Hajduk - Dinamo 1:0Pioniri: Hajduk - Dinamo 1:0Pioniri: Hajduk - Dinamo 1:0Pioniri: Hajduk - Dinamo 1:0Pioniri: Hajduk - Dinamo 1:0Pioniri: Hajduk - Dinamo 1:0Pioniri: Hajduk - Dinamo 1:0Pioniri: Hajduk - Dinamo 1:0
Pioniri: Hajduk - Dinamo 1:0

PIONIRI: Hajduk - Dinamo 1:0 (1:0)
Utakmica 8. kola Prve HNL
Gledatelja: 300
Sudac: Marino Majstrović (Split)
Strijelac: 1:0 Petrović (16.)

HAJDUK: Mišević, Đolonga, Botica, Prpić, Zubanović, Klarić-Kukuz, Petrović (od 69. Pućo), Nazor, Škorlić (od 54. Vrcić), Brkljača (od 54. Radonić), Antunović (od 36. Jelić).

Sedmu pobjedu u osam prvenstvenih kola ostvarili su pioniri Jure Srzića koji su danas na pomoćnom travnjaku poljudskog stadiona u derbiju rezultatom 1:0 svladali vršnjake iz Dinama. Pogodak vrijedan sva tri boda dao je Mislav Petrović u 16. minuti susreta. Zasluženo je bilo slavlje Srzićevih igrača koji su bili bolji protivnik tijekom cijelog susreta, iako su prvi zaprijetili gosti iz Zagreba u 11. minuti kada je udarac Dizdarevića obranio vratar Luigi MiševićOdmah u idućem napadu u izglednoj je situaciji za Bijele bio Krešimir Nazor, ali se spetljao u ključnom trenutku.

Do vodstva i na kraju jedinog pogotka na utakmici mladi hajdukovci su došli u 16. minuti susreta kada je Petrović dobio loptu na rubu šesnaesterca, poveo je dva-tri koraka i plasirao uz desnu vratnicu. Strijelac gola imao je priliku i u 30. minuti, ali je njegov udarac iz blizine završio pored vrata Sjajnu situaciju Hajduk je imao tri minute poslije kada je Antonio Klarić-Kukuz odličnom loptom pronašao Matu Antunovića čiji je udarac sa sedam metara zaustavio Ivo Radošević.

U nastavku susreta vidjeli smo još nekoliko dobrih šansi za mlade hajdukovce. U drugoj minuti drugog dijela udarac Rina Škorlića je s 20 metara u korner je odbio vratar Dinama. Stipe Zubanović je pucao glavom u 45. nakon kornera Klarića-Kukuza, ravno u ruke Radoševića. Dobru loptu dao je Nazor u 59. za Jeru Vrcića koji je izašao sam ispred čuvara mreže Zagrepčana, pokušao ga lobovati, ali nije uspio zatresti mrežu. Do kraja dvoboja rezultat se nije mijenjao, a pioniri Hajduka ostvarili su novo prvenstveno slavlje.