Mobile menu
Oreščanin: Ovo je zaista bilo dobro, moramo tako nastaviti

Oreščanin: Ovo je zaista bilo dobro, moramo tako nastaviti

 
30/3/2017 - 10:54 sati
Akademija
Foto: Robert Matić / hajduk.hr

Kadeti Hajduka odigrali su još jednu odličnu utakmicu i ostvarili veliku prednost pred uzvrat polufinala Kupa. Mladi hajdukovci pobijedili su Lokomotivu s uvjerljivih 6:0, a publika je osim u golovima, mogla uživati i u lijepim potezima. Trener Siniša Oreščanin i njegov pomoćnik Goran Rosanda po završetku meča su čestitali svim igračima uz napomenu kako je ovo bila najbolja utakmica sezone.

- Složio bih se s tom konstatacijom i dodao kako je ovo sigurno bila naša najzrelija utakmica, kako zbog specifičnosti kup natjecanja, tako i zbog visokog nivoa igre u svih 80 minuta. 

Iako je trener Oreščanin prije utakmice isticao kako pristup utakmici treba biti specifičan zbog činjenice da se igraju dvije utakmice, Hajduk je utakmicu odigrao u jednom dahu, uz dominantan posjed i napadačku igru, a čvrsta obrana gostima je u 90 minuta ponudila samo jednu pravu prigodu koja je završila udarcem u vratnicu.

- Dobro smo proučili Lokomotivu, igrali smo s njima prije mjesec dana i mislim da je taktički koncept bio pogođen. Pripremili smo se na njihov način igre, a naša taktička asimetrična postavka u fazi napada s trojicom igrača u zadnjoj liniji za protivnika je predstavljala iznenađenje. Tako radimo otkad smo došli, igrači nas odlično prate i ispunjavaju sve naše zahtjeve.

U nogometu je sve moguće, ali ovih 6:0 trebalo bi Hajduku garantirati miran put na uzvrat. Dodajmo da je u drugoj polufinalnoj utakmici RNK Split u Parku mladeži pobijedio Dinamo s 3:2.

- Unatoč uvjerljivoj pobjedi mi ćemo se za uzvrat spremati na uobičajeni način, moguće je da bude pokoja izmjena u početnom sastavu, ali opuštanju nema mjesta.

Prvenstvo se nastavlja već u subotu, igrači su dobro pripremljeni i na njima se ne bi trebao osjetiti umor uzrokovan kup utakmicom.

- Utakmicu sa Šibenikom pripremat ćemo kao svaku drugu, moj stožer došao je pred kraj prošlog dijela prvenstva tako da Šibenik ne poznajemo dovoljno. Ali zadovoljan sam činjenicom da smo došli u fazu kada razmišljamo samo o sebi, o svojim taktičkim varijacijama i igrače ustvari već sada pripremamo na ono što ih čeka u seniorskom nogometu. Odnos stožera i igrača je odličan i jednostavno uživamo u ovome što radimo.

Nakon odlične utakmice teško je izdvojiti bilo kojeg igrača, za kratki osvrt zamolili smo strijelca i dvostrukog asistenta Jakova Blagaića. 

- Slažem da je ovo naša najbolja utakmica sezone. Sve je funkcioniralo, odigrali smo svih 80 minuta na vrhunskom nivou i sada treba tako nastaviti i u budućim susretima.

Pod vodstvom trenera Oreščanina momčad ne zna za poraz...

- Da, od dolaska novog trenera smo neporaženi, imamo odličan odnos sa stručnim stožerom, trudimo se ispuniti sve što od nas traže, iz dana u dan rastemo kao momčad i mislim da možemo biti zadovoljni. 

Kadeti u subotu na pomoćnom terenu stadiona Poljud u 23. kolu 1. HNL igraju protiv Šibenika. Utakmica počinje u 15.45 sati, a prije kadeta u 14 sati na teren će istrčati pioniri ova dva kluba.

30/3/2017 - 10:54 sati
Akademija
Foto: Robert Matić / hajduk.hr