Marko Livaja postigao 50. pogodak za Hajduk u službenim utakmicama

6/11/2022 - 16:07 sati
Sve vijesti vezane za temu "Hajduk - Osijek 3:1 (Split, 5/11/2022)"

Marko Livaja u svom stilu postigao je jubilarni 50. pogodak za Hajduk u službenim utakmicama. Popularnom "panenkom" svladao je vratara Osijeka Ivicu Ivušića u 3:1 pobjedi Bijelih protiv  Osijeka.  Bio je to drugi gol na utakmici i pedeseti Livajin od kada se vratio na Poljud u veljači prošle godine.

U tom razdoblju Hajdukova "desetka" bilježi gotovo nestvarne statističke brojke. U 77 odigranih službenih utakmica Livaja je osim postignutih 50 golova upisao i nevjerojatnih 29 asistencija za svoje suigrače.

Svoj prvi pogodak zabio je 2. ožujka 2021. godine protiv Zagreba u gostima u utakmicu 1/8 finala Hrvatskog nogometnog kupa. U sezoni 2020/2021. u kojoj je nastupao nakon dolaska u drugom dijelu sezone zabio je 7 pogodaka. U sljedećoj sezoni postigao je 32 gola, a prije polovice aktualne sezone trenutno se nalazi na brojci od 11 golova.

U prvenstvu je 45 puta tresao suparničke mreže, a još pet pogodaka dodao je u Hrvatskom nogometnom kupu. U prosjeku ima učinak od 0,65 golova po utakmici.

Na 25 utakmica zabio je po jedan gol, 8 puta je bio dvostruki strijelac te je upisao tri hat-tricka. Na Poljudu se ukupno 18 puta upisao u strijelce dok je 32 puta to učinio na gostujućim terenima. Od toga je iz igre zabio 33 pogotka uz 17 golova postignutih s bijele točke. Od 33 gola iz igre ukupno 29 dao je unutar šesnaesterca te još 4 izvan.

Glavom je 5 puta tresao suparničku mrežu, lijevom nogom 12 te desnom 33 puta. U prvom poluvremenu je zabio 18 golova, a u drugom poluvremenu 32.

Najviše golova Marko Livaja zabija u razdoblju od 61. do 90. minute, ukupno njih 22. Od 31. do 60. minute utakmice je također jako učinkovit, u tom razdoblju zabio je 19 golova, a od 1. do 30. minute ima 9 upisanih golova.

Što se tiče klubova kojima je zabijao, statistika izgleda ovako: Istra 1961 (9), Gorica (7), Rijeka (5), Lokomotiva (5), H. dragovoljac (4), Dinamo (4), Osijek (3), Šibenik (3), Varaždin (3), Belišće (3), Slaven Belupo (3), Zagreb (1)

Najviše puta su mu asistirali Stipe Biuk i Dario Melnjak, svaki od njih pet golova su je namjestio za Livaju. Sljedeći je Filip Krovinović koji je to napravio četiri puta, zatim su mu po tri puta asistirali Emir Sahiti i Jan Mlakar...