Marko Livaja: Na dobrom smo putu, nadam se da ćemo ovako i nastaviti

8/5/2022 - 20:48 sati
Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3Rijeka - Hajduk 0:3
Rijeka - Hajduk 0:3

Predvođeni najboljim igračem i strijelcem HT Prve lige, Markom Livajom, nogometaši Hajduka zasluženo su na Rujevici rezultatom 3:0 porazili momčad Rijeke. Tri pogotka uz sjajnu igru, hajdukovci su postigli u prvih 45 minuta, a Hajdukova desetka zabila je u 13. i 37. minuti ogleda. Prvog iz jedanaesterca, a drugog nakon što je preciznim udarcem s 14 metara pogodio desni kut vrata Nediljka Labrovića. Pobjedu Bijelih potvrdio je Dino Mikanović u 41. minuti susreta nakon asistencije Nikole Kalinića.

- Odigrali smo možda najbolje poluvrijeme, stvarno smo izdominirali Rijeku. Zabili smo tri gola, možda je to moglo biti i uvjerljivije. Pokazali smo da smo jaki pod pritiskom, na dobrom smo putu, nadam se da ćemo ovako i nastaviti. - govorio je dvostruki strijelac nakon pobjede u Jadranskom derbiju...

Ovo je 25. Markov pogodak u prvenstvu ove sezone, nedostaje mu još jedan zgoditak da sruši još jedan rekord Hajduka u povijesti. Naime, najviše golova za Hajduk u jednoj ligaškoj sezoni postigao je Leo Lemešić, koji je u sezoni 1934./1935. bio prvi strijelac lige s 26 golova.

- Ne opterećujem se s time. Otkad sam došao ovdje najvažnije mi je bilo nešto s Hajdukom osvojiti. Ali, svakako jedna lijepa stvar da sam se izjednačio sa Zlatkom Vujovićem. Nadam se da ću do kraja nastaviti u istom ritmu.