Liga prvaka mladih: Apolonia - Hajduk 0:3

26/10/2022 - 15:59 sati
Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3
Juniori: Apolonia - Hajduk 0:3

JUNIORI: Apolonia - Hajduk 0:3 (0:1)
UEFA Liga mladih – 2. kolo
Stadion: Loni Papuciu - Fier
Sudac: Ishmael Barbara (Malta)
Strijelci: 0:1 Vrcić (28), 0:2 Antunović (54), 0:3 Brajković (63)
Hajduk: Buljan, Đolonga, Prpić, Jurić-Petrašilo (od 81. Pavić), Hrgović, Šemiga (od 68. Jurak), Capan, Klarić-Kukuz (od 59. Nazor), Vrcić, Brajković (od 81. Duić), Antunović (od 68. Jemo).

Juniori Hajduka ostvarili su lijepu prednost u prvoj utakmici drugog kola UEFA Lige mladih u Fieru. Bijeli su pobijedili albanskog prvaka Apoloniju s 3:0.

Momčad trenera Marijana Budimira većim dijelom kontrolirala je utakmicu, dok je domaćin mini pritisak uspio nametnuti samo krajem prvog poluvremena.

Prvi udarac u okvir Bijeli su uputili u 19. minuti, pokušao je Marko Capan, ali je njegov udarac obranio domaći vratar. Osam minuta kasnije kapetan Hajduka pokušao je i direktno iz slobodnog udarca iskosa s desne strane. Udarac je išao pod gredu, ali je vratar opet bio na mjestu i odbio u korner.

Udarac iz kuta je jako oružje juniora, a to se pokazalo i ovom prilikom. Capan je milimetarski precizno pogodio Jeru Vrcića, a njegov udarac glavom od desne vratnice ulazi u mrežu.

Završnica prvog dijela pripala je Apoloniji, njihov najagilniji igrač Xhoel Lutaj kreirao je nekoliko dobrih akcija i pokušavao udarcima iz daljine, a u 42. minuti odlično je nakon kornera šutirao iz voleja pod samu gredu, ali se obranom istaknuo Borna Buljan. Minutu ranije Erald Maksuti šutirao je s 15 metara, ali opet je obranio Buljan.

Drugo poluvrijeme otvorili su Bijeli lijepom akcijom Vrcića za Matu Antunovića, koji nije poentirao u situaciji jedan na jedan. Četiri minute kasnije Antunović se ipak upisao u strijelce. Opet je asistent s lijeve strane bio Vrcić, a Antunović je glavom iz blizine pogodio mrežu. U 63. minuti Henri Bega i po treći put je morao po loptu u mrežu. Vrcić je zaokružio svoj asistentski učinak, a Roko Brajković uputio udarac, nakon kojeg je lopta od bloka završila u mreži.

Bijeli su do posljednjeg zvižduka suca Ishmaela Barbare rutinski sačuvali visoku prednost, dozvolili su domaćinima samo priliku Maksutija u sudačkoj nadoknadi, nakon koje je lopta pogodila vratnicu.

Uzvrat u Splitu na rasporedu je 2. studenoga.