Kadeti s uvjerljivih 5:0 pobijedili Osijek na Poljudu

13/4/2021 - 13:47 sati
Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0
Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0

Kadeti: Hajduk - Osijek 5:0 (2:0)
Utakmica 18. kola Prve HNL
Sudac: Ante Jurić (Split)

Strijelci: 1:0 Vrcić (24.), 2:0 Antunović (38.), 3:0 Petrović (48.), 4:0 Antunović (66.), 5:0 Obadić (88.)

Hajduk: Mišević, Đolonga, Hrgović (od 71. Goreta), Jurić-Petrašilo, Prpić (od 71. Zubanović), Šemiga (od 76. Pralija), Petrović (od 51. Nazor), Pukstas, Antunović (od 71. Obadić), Capan (od 71. Baturina), Vrcić.

Dominantnu pobjedu ostvarili su Hajdukovi kadeti protiv Osijeka na Poljudu u 18. kolu Prve HNL. S visokih i uvjerljivih 5:0 slavila je momčad trenera Mislava Karoglana u utakmici punoj ritma te s pregršt dobrih prilika pred vratima gostiju.

Krenuli su Bijeli od samog početka furiozno, već u prvih deset minuta vidjeli smo dvije dobre situacije pred osječkim vratima, međutim trenutno trećeplasirana momačad prvenstva uspjela se obraniti.

U početnoj fazi utakmice najbolju šansu imao je Mate Antunović koji je skrenuo loptu nakon ubačaja Marka Capana, međutim prošlo je to tik uz vanjski dio vratnice. Pet minuta kasnije u prilici su nakon još jednog ubačaja Rokas Pukstas i Jere Vrcić, ali gosti uspijevaju blokirati njihove udarce s desetak metara.

Obrana Osijeka prvi put je kapitulirala u 24. minuti. Sjajnu loptu sa sredine terena u prostor za Vrcića poslao je Pukstas, a napadač Bijelih se sjurio po lijevoj strani i pogodio u bliži vratarev kut za 1:0.

U 34. minuti Šimun Hrgović je ubacio pred vrata, Antunović je vratio u sredinu odakle pucao Mislav Petrović, ali lopta se od bloka odbija u korner. Nakon toga vidjeli smo i prvi udarac Osijeka, snažno s 15 metara pucao je Andrej Avdejev, ali otišlo je to pored vrata.

Samo četiri minute kasnije još jedna lijepa akcija Bijelih urodila je povećanjem vodstva na 2:0. Odlično je iz zadnje linije povukao Mateo Jurić-Petrašilo, izbacio je trojicu igrača, dodao do Capana koji na desnoj strani pronalazi usamljenog Antunovića, Hajdukov napadač je ušao u šesnaesterac i lijevom nogom pogodio s 12 metara.

Otvaranje drugog dijela donijelo je novo povećanje vodstva za Bijele. Vrcić je prošao po lijevoj strani u 48. minuti, pucao je iskosa, vratar Tin Ujević je uspio samo odbiti loptu na 10 metara, gdje se našao Petrović i mirno pogodio za 3:0.

Na 4:0 povisio je Antunović u 66. minuti susreta, bio je to njegov drugi pogodak na utakmici. Još jednom preciznim proigravanjem iz sredine terena uposlio ga je Pusktas, a napadač Bijelih se sjurio prema golu, zaobišao vratara Ujevića i pogodio mrežu gostiju.

Konačni rezultat postavio je u 88. minuti Nikola Obadić koji se nakon ubačaja s desne strane i odbijanca najbolje snašao i pogodio u gornji desni vratarev kut.

Dodajmo i da je utakmica pionira Hajduka i Osijeka odgođena.