Kadeti pobijedili Solin s 2:1

22/9/2018 - 18:46 sati
Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1Kadeti: Hajduk - Solin 2:1
Kadeti: Hajduk - Solin 2:1

Kadeti: HAJDUK – SOLIN  2:1 (1:1)
Utakmica 5. kola Prve HNL
Gledatelja: 300
Sudac: Goran Gabrilo (Split)
Strijelci: 1:0 Katuša (6), 1:1 Ožegović (22), 2:1 Domančić (65)

HAJDUK: Perić, Škare (od 41. Pelivan), Unušić, Buljan, Škaričić, Krolo, Biuk Miljanić (od 52. Mamić), Domančić (od 77. Kunštek), Ćubelić, Katuša.

Hajdukovi kadeti uspjeli su osvojiti tri boda protiv Solina u vrlo tvrdoj i nervoznoj utakmici u kojoj je sudac Goran Gabrilo podijelio čak šest žutih kartona. Počelo je dobro za Bijele, već u šestoj minuti David Katuša je presjekao jednu loptu u obrani gostiju i u situaciji jedan na jedan smireno svladao danas izuzetno raspoloženog gostujućeg vratara Ivana Brdara.

Gosti su izjednačili u 22. minuti, nakon slobodnog udarca s desne strane najviši u skoku je bio Vicko Ožegović i glavom je svladao domaćeg vratara Ivana Perića. Iako su gosti vrlo rijetko prelazili na Hajdukovu polovicu, u samo dvije minute stvorili su dvije izgledne prilike. Najprije je u 32. minuti Đani Medanović iskoristio jednu pogrešku u obrani Bijelih i izbio sam pred Perića, ali se spetljao i dozvolio obrani Hajduka da otkloni opasnost. U sljedećoj minuti u gužvi je s 12 m dobro šutirao Moreno Vušković, ali je vratar Perić bio na mjestu.

Završnica prvog dijela u potpunosti je pripala Hajduku, Ivan Ćubelić je najprije odlično šutirao s 18 m, a lopta je prohujala uz samu vratnicu, da bi u sljedećoj minuti nakon akcije Ćubelića i Katuše, Gregor Gulišija glavom izbio loptu ispred usamljenog Marka Domančića.

Domančić je zaprijetio glavom u 52 minuti, ali je Brdar odlično obranio, a dvije minute kasnije Hajduk je dobio priliku povesti iz opravdano dosuđenog jedanaesterca. Oboren je Stipe Biuk, a Bruno Unušić loptu je s bijele točke poslao visoko preko gola.

Hajduk je potom imao dvije lijepe prilike nakon odlično izvedenih kornera Ćubelića, ali mreža gostiju mirovala je do 65 minute. Tada je najbolji igrač utakmice, Stipe Biuk izvanredno petom primio jednu dugu loptu i prevario svog čuvara, sjurio se u šesnasterac i odlično proigrao Domančića koji je pravovremen i precizan. Bio je to posljednji gol na utakmici i teška, ali zaslužena pobjeda igrača trenera Igora Tolića.