Kadeti osvojili Hrvatski nogometni kup!

3/5/2023 - 12:18 sati
Kadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupaKadeti osvajači Hrvatskog kupa
Kadeti osvajači Hrvatskog kupa

KADETI: Osijek - Hajduk 1:3 (0:3)
Hrvatski nogometni kup - Finale
Igralište: Krimeja
Sudac: Luka Slišković (Zagreb)
Strijelci: 0:1 Lončar (4), 0:2 Lončar (32), 0:3 Lončar (71), 1:3 Mladinović (79)
Hajduk: Bezeljak, Fridl, Krstanović (od 86. Milišić), Skelin, Perajica, Hodak (od 62. Čular), Lončar (od 74. Durdov), Reić (od 74. Prodanović), Žeravica, Ćalušić, Skoko (od 86. Tudor).

Kadeti Hajduka dominantno su došli do trofeja Kupa. Bijeli su odlično ušli u utakmicu i zagospodarili terenom te preko raspoloženog Lovre Lončara već do odmora stekli tri pogotka prednosti.

Poveo je Hajduk već u 4. minuti. Lončar je dobio loptu i s ruba šesnaesterca iz prve šutirao i pogodio donji desni kut.  Potom je Lončar još jednom zaprijetio udarcem s 10 metara iskosa, ali je Jan Hlapčić obranio. Vrlo zanimljivo prvo poluvrijeme nastavilo se kontrom Bijelih i prilikom Marina Žeravice. Potom su nakon prekida zaprijetili i Osječani preko Miloša Jovičića. Žeravica je u 33. minuti šutirao iz okreta, a Hlapčić izvadio loptu iz donjeg desnog kuta. Lijepu akciju Žeravice i Noa Skoke u 36. minuti završio je Lončar još jednim lijepim pogotkom s distance. Tri minute kasnije Žeravica je nepropisno zaustavljen u šesnaestercu i dosuđen je jedanaesterac, koji je Lončar pretvorio u 0:3. Dvije minute prije odmora Duje Reić je s 40 metara prebacio vratara Osijeka, ali zamalo promašio gol.

U drugom dijelu Hajduk je smirio igru i čuvao prednost, a u tome je pomogao i Stjepan Žulj, koji je u dvije minute dobio dvije javne opomene i Osječani su od 65. minute igrali s 10 igrača. Uspjeli su ipak nakon prekida u 79. minuti doći do počasnog pogotka preko Antonija Mladinovića. Hajduk je u završnici mogao i do uvjerljivije pobjede, ali su Bijeli propustili nekoliko izglednih situacija.

Utakmica je završila slavljem Bijelih, a kapetan Marino Skelin podigao je pobjednički pehar.