Kadeti Hajduka u finalu Kupa

11/4/2023 - 17:45 sati
Kadeti kup: Hajduk - Varaždin 3:2Kadeti kup: Hajduk - Varaždin 3:2Kadeti kup: Hajduk - Varaždin 3:2Kadeti kup: Hajduk - Varaždin 3:2Kadeti kup: Hajduk - Varaždin 3:2Kadeti kup: Hajduk - Varaždin 3:2Kadeti kup: Hajduk - Varaždin 3:2Kadeti kup: Hajduk - Varaždin 3:2Kadeti kup: Hajduk - Varaždin 3:2Kadeti kup: Hajduk - Varaždin 3:2Kadeti kup: Hajduk - Varaždin 3:2Kadeti kup: Hajduk - Varaždin 3:2Kadeti kup: Hajduk - Varaždin 3:2Kadeti kup: Hajduk - Varaždin 3:2Kadeti kup: Hajduk - Varaždin 3:2Kadeti kup: Hajduk - Varaždin 3:2Kadeti kup: Hajduk - Varaždin 3:2Kadeti kup: Hajduk - Varaždin 3:2Kadeti kup: Hajduk - Varaždin 3:2Kadeti kup: Hajduk - Varaždin 3:2Kadeti kup: Hajduk - Varaždin 3:2
Kadeti kup: Hajduk - Varaždin 3:2

KADETI: Hajduk – Varaždin  3:2 (3:2)
Hrvatski nogometni kup – polufinale
Sudac: Ivan Vukančić (Benkovac)
Strijelci: 0:1 Sabolčec (22), 1:1 Lončar (26), 2:1 Prodanović (28), 3:1 Lekaj (30), 3:2 Sabolčec (35)

Hajduk: Bezeljak, Fridl, Milišić (od 46. Krstanović), Tudor (od 46. Skelin), Perajica, Hodak (od 74. Kuzmanić), Lekaj, Lončar (od 82. Durdov), Ora (od 64. Čular), Žeravica (od 74. Žunić), Prodanović.

Kadeti su se pobjedom nad Varaždinom plasirali u finale Hrvatskog nogometnog kupa. Susret je odlučen u odličnih prvih 45 minuta, kada je postignuto svih pet pogodaka. U 10. minuti veliku priliku imao je Marino Žeravica, odličan udarac glavom s 10 metara obranio je Domagoj Mamić. Tri minute kasnije zaprijetili su i gosti, kapetan Slavko Stolnik potegao je iz daljine i uzdrmao prečku.

Varaždin je ipak poveo u 22. minuti, Borna Sabolčec snažnim udarcem s 14 metara pogodio je mrežu. Hajduk je do izjednačenja došao u 26. minuti. Lovre Lončar odlično je izveo slobodni udarac s 26 metara i lijevom nogom pogodio donji lijevi kut. Dvije minute kasnije u strijelce se upisao i Patrik Prodanović, a kada je Mateo Lekaj u 30. minuti s 14 metara zakucao loptu u suprotne rašlje, činilo se da je poznat prvi finalista Kupa. No, samo pet minuta kasnije opet je precizan Sabolčec, koji vraća utakmici neizvjesnost.

U drugom poluvremenu nije bilo pogodaka, a niti previše prilika. Ipak, treba izdvojiti gostujućeg vratara koji je dva puta odlično reagirao i nogom obranio udarce Prodanovića i Tome Žunića iz blizine, a onda je u 90. minuti spasio nemoguće – izvadio je šut Žunića u čistoj poziciji s pet metara i zadržao Varaždin na minimalnom zaostatku. Gosti ipak nisu imali snage za još jedno poravnanje i utakmica je završila rezultatom 3:2.

Momčad trenera Zvonimira Tomića protivnika u finalu saznat će 13. travnja, kada je na rasporedu drugi polufinalni par Slaven Belupo – Osijek.