Kadeti Hajduka se plasirali u finale Kupa

9/5/2021 - 14:11 sati
Kadeti (kup): Hajduk - Osijek 0:0 (5:4)Kadeti (kup): Hajduk - Osijek 0:0 (5:4)Kadeti (kup): Hajduk - Osijek 0:0 (5:4)Kadeti (kup): Hajduk - Osijek 0:0 (5:4)Kadeti (kup): Hajduk - Osijek 0:0 (5:4)Kadeti (kup): Hajduk - Osijek 0:0 (5:4)Kadeti (kup): Hajduk - Osijek 0:0 (5:4)Kadeti (kup): Hajduk - Osijek 0:0 (5:4)Kadeti (kup): Hajduk - Osijek 0:0 (5:4)Kadeti (kup): Hajduk - Osijek 0:0 (5:4)Kadeti (kup): Hajduk - Osijek 0:0 (5:4)Kadeti (kup): Hajduk - Osijek 0:0 (5:4)Kadeti (kup): Hajduk - Osijek 0:0 (5:4)Kadeti (kup): Hajduk - Osijek 0:0 (5:4)Kadeti (kup): Hajduk - Osijek 0:0 (5:4)Kadeti (kup): Hajduk - Osijek 0:0 (5:4)Kadeti (kup): Hajduk - Osijek 0:0 (5:4)Kadeti (kup): Hajduk - Osijek 0:0 (5:4)Kadeti (kup): Hajduk - Osijek 0:0 (5:4)Kadeti (kup): Hajduk - Osijek 0:0 (5:4)Kadeti (kup): Hajduk - Osijek 0:0 (5:4)Kadeti (kup): Hajduk - Osijek 0:0 (5:4)Kadeti (kup): Hajduk - Osijek 0:0 (5:4)Kadeti (kup): Hajduk - Osijek 0:0 (5:4)Kadeti (kup): Hajduk - Osijek 0:0 (5:4)Kadeti (kup): Hajduk - Osijek 0:0 (5:4)Kadeti (kup): Hajduk - Osijek 0:0 (5:4)Kadeti (kup): Hajduk - Osijek 0:0 (5:4)Kadeti (kup): Hajduk - Osijek 0:0 (5:4)Kadeti (kup): Hajduk - Osijek 0:0 (5:4)Kadeti (kup): Hajduk - Osijek 0:0 (5:4)Kadeti (kup): Hajduk - Osijek 0:0 (5:4)Kadeti (kup): Hajduk - Osijek 0:0 (5:4)Kadeti (kup): Hajduk - Osijek 0:0 (5:4)
Kadeti (kup): Hajduk - Osijek 0:0 (5:4)

Kadeti: Hajduk – Osijek 0:0  - jedanaestercima 5:4
Polufinale Hrvatskog nogometnog kupa
Sudac: Mateo Erceg (Pristag)
Udarci s 11 metara: Prekodravac – Mišević brani, 1:0 Vrcić, 1:1 Ivančan, 2:1 Jurić-Petrašilo, 2:2 Bukvić, 3:2 Prpić, 3:3 Barić, 4:3 Antunović, 4:4 Mikolčić, 5:4 Capan.

Hajduk: Mišević, Đolonga, Hrgović, Jurić-Petrašilo, Pukstas, Petrović (od 68. Baturina), Nazor (od 88. Obadić), Antunović, Capan,Vrcić.

Kadeti Hajduka plasirali su se u finale Kupa. Bijeli su na Poljudu eliminirali Osijek. Utakmica je završena bez pogodaka, a u izvođenju udaraca s bijele točke uspješnija je bila momčad trenera Mislava Karoglana.

Gosti su u dvostrukom bloku dobro parirali Bijelima i u prvom poluvremenu gotovo da i nije bilo prilika, a Mate Antunović i Jere Vrcić kreirali su dvije najopasnije situacije.

Nastavak je donio veću dominaciju Hajduka, ali prvu priliku imali su gosti. Antonio Blažanović izbio je u 56. minuti iskosa s lijeve strane pred gol Hajduka i šutirao u suprotni kut, a Luigi Mišević odlično reagirao i nogom loptu odbio u korner. Tri minute kasnije Ivan Bjelivuk je u šesnaestercu neoprezno startao na Antunovića i oborio ga, ali je sudac Mateo Erceg pokazao da se igra nastavi. Između 72. i 74, minute Bijeli su imali tri prigode za vodstvo. Najprije je gostima zaprijetio Krešimir Nazor, a potom dvaput Vrcić. U prvom navratu, njegov odličan ulaz na prvu stativu i lukavi prizemni šut Tin Sajko je odbio u korner, a potom je nakon ubačaja Hajdukov napadač glavom bio za malo neprecizan. Finiš je u potpunosti pripao Hajduku, prijetili su Bijeli iz igre i prekida, ali dvostruki pokušaji Vrcića i Dominika Prpića nisu pronašli put do mreže odličnog Sajka.

Gosti su se uspjeli obraniti i odluka o pobjedniku pala je već u prvoj seriji udaraca s bijele točke. Mišević je obranio udarac Marina Prekodravca, a preostalih devet izvođača je bilo precizno i Hajduk se rezultatom 5:4 plasirao u finale.

Utakmica za pobjednički pehar odigrat će se 27. svibnja u Karlovcu, a protivnik Bijelih bit će Lokomotiva.