Juniorima pobjeda protiv Slaven Belupa i jesenski naslov

12/12/2020 - 17:07 sati
Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 3:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 3:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 3:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 3:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 3:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 3:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 3:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 3:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 3:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 3:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 3:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 3:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 3:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 3:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 3:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 3:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 3:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 3:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 3:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 3:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 3:0
Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 3:0

Juniori: Hajduk – Slaven Belupo 3:0 (2:0)
Bez gledatelja
Sutkinja: Jelena Pejković (Split)

Strijelci: 1:0 Domančić (17), 2:0 Ljubičić (32), 3:0 Buljan (47)

HajdukSilić, Unušić, Buljan (od 78. Vladušić), Grabovac, Dominić (od 78. Letaj), Krolo, Brkljača (od 64. Botica), Ćubelić (od 71. Mamić), Domančić (od 64.Šošić), Ljubičić (od 71. Petrović), Biuk.

Juniori Hajduka pobjedom nad Slaven Belupom osvojili su titulu jesenskih prvaka. U potpuno jednosmjernoj utakmici, Bijeli su bez većih poteškoća došli do tri nova boda.

Vodeći pogodak postigao je u 17. minuti Marko Domančić nakon odlične akcije cijelog napadačkog reda. Marko Brkljača lijepo je prebacio gostujućeg braniča i uposlio Stipu Biuka na lijevom krilu. Uslijedio je prizemni ubačaj, Marin Ljubičić je propustio loptu, a Domančić je s osam metara zakucao pod prečku.

Biuk je asistirao i kod drugog pogotka Bijelih u 32. minuti. Ubacio je lijepo s lijeve strane, a Ljubičić je bio najspretniji u šesnaestercu i vrhom kopačke skrenuo loptu u mrežu. Sličnu kombinaciju istih aktera vidjeli smo četiri minute kasnije, ali je ovog puta gostujući vratar Ante Vuković refleksno reagirao i spasio svoju mrežu nakon udarca Ljubičića. Do odmora smo zabilježili i pokušaj Domančića glavom iz neposredne blizine, ali mu je lopta dolazila prebrzo i nije ju mogao dobro zahvatiti.

Prva prilika Hajduka u drugom poluvremenu rezultirala je trećim pogotkom. Nakon uigrane akcije iz kornera opet je Biuk odlično centrirao, Mate Grabovac šutirao glavom, a Tvrtko Buljan skrenuo loptu u mrežu. Najbolji strijelac 1. HNL Ljubičić mogao je u 61. minuti podebljati svoj saldo. Nakon prekida lopta je pala na 25 metara od gola, Brkljača je odapeo iz voleja, a Ljubičić na petercu promijenio njen smjer, no završila je pored vratnice.

U 70. minuti Ivan Dominić je dobio loptu na 25 metara i varkama se oslobodio dvojice čuvara, ali je potom njegov šut s vrha šesnaesterca završio iznad gola. Do kraja utakmice mreže su mirovale i momčad trenera Marijana Budimira će s tri nova boda zasluženo prezimiti na vrhu prvoligaške ljestvice.