Juniorima Hajduka tri boda protiv Mladosti (Ž)

27/5/2023 - 13:50 sati
Juniori: Hajduk - Mladost (Ž) 4:0Juniori: Hajduk - Mladost (Ž) 4:0Juniori: Hajduk - Mladost (Ž) 4:0Juniori: Hajduk - Mladost (Ž) 4:0Juniori: Hajduk - Mladost (Ž) 4:0Juniori: Hajduk - Mladost (Ž) 4:0Juniori: Hajduk - Mladost (Ž) 4:0Juniori: Hajduk - Mladost (Ž) 4:0Juniori: Hajduk - Mladost (Ž) 4:0Juniori: Hajduk - Mladost (Ž) 4:0Juniori: Hajduk - Mladost (Ž) 4:0Juniori: Hajduk - Mladost (Ž) 4:0Juniori: Hajduk - Mladost (Ž) 4:0Juniori: Hajduk - Mladost (Ž) 4:0Juniori: Hajduk - Mladost (Ž) 4:0Juniori: Hajduk - Mladost (Ž) 4:0Juniori: Hajduk - Mladost (Ž) 4:0Juniori: Hajduk - Mladost (Ž) 4:0Juniori: Hajduk - Mladost (Ž) 4:0Juniori: Hajduk - Mladost (Ž) 4:0Juniori: Hajduk - Mladost (Ž) 4:0Juniori: Hajduk - Mladost (Ž) 4:0Juniori: Hajduk - Mladost (Ž) 4:0Juniori: Hajduk - Mladost (Ž) 4:0Juniori: Hajduk - Mladost (Ž) 4:0Juniori: Hajduk - Mladost (Ž) 4:0Juniori: Hajduk - Mladost (Ž) 4:0Juniori: Hajduk - Mladost (Ž) 4:0Juniori: Hajduk - Mladost (Ž) 4:0Juniori: Hajduk - Mladost (Ž) 4:0Juniori: Hajduk - Mladost (Ž) 4:0Juniori: Hajduk - Mladost (Ž) 4:0Juniori: Hajduk - Mladost (Ž) 4:0Juniori: Hajduk - Mladost (Ž) 4:0Juniori: Hajduk - Mladost (Ž) 4:0Juniori: Hajduk - Mladost (Ž) 4:0
Juniori: Hajduk - Mladost (Ž) 4:0

JUNIORI: Hajduk – Mladost (Ž)  4:0  (2:0)
1. HNL – 29. kolo
Sudac: Matej Čulina (Pridraga)
Strijelci: 1:0 Begonja (11), 2:0 Capan (38-11 m), 3:0 Žeravica (50), 4:0 Duić (73)
Hajduk: Buljan (od 58. Fesyuk), Đolonga (od 46. Skoko), Arković (od 58. Pavić), Begonja, Hrgović (od 66. Krstanović), Capan, Bobanović, Kavelj (od 58. Reić), Nazor (od 66. Lončar), Žeravica, Vrcić (od 58. Duić).
Juniori Hajduka u posljednjoj domaćoj utakmici ove sezone pobijedili su Mladost iz Ždralova rezultatom 4:0.

Već u trećoj minuti Bijeli su stvorili prvu priliku. Marino Žeravica ubacio je s desne strane, Krešimir Nazor šutirao glavom sa sedam metara, ali se obranom istaknuo Josip Ivan Orlović. Vratar gostiju odlično intervenira i u devetoj minuti. Žeravica je presjekao kratko dodavanje i uklizao na loptu tri metra ispred gol linije. Uklizao je i Orlović i uspio nogom izbaciti u korner. Nakon kornera s desne strane lopta je došla do Domagoja Begonje, koji je s dva metra koljenom ugurao u mrežu. Deset minuta kasnije, opet Bijeli prijete nakon kornera. Lopta se odbila na 16 metara, a Niko Đolonga je lijevom nogom šutirao snažno, ali preko gola. U 23. minuti Nazor je oduzeo loptu na 20 metara, ušao u šesnaesterac i šutirao preko gola.

U 36. minuti dogodio se ključni detalj utakmice. Marko Capan odlično je izveo još jedan korner s desne strane. Jere Vrcić šutirao je glavom, a Stipe Stanojević na gol liniji obranio rukom. Sudac Matej Čulina pokazao je na bijelu točku i Stanojeviću dodijelio crveni karton. Kapetan Capan s 11 metara je sigurno pogodio donji desni kut.

Noa Skoko ušao je na početku drugog poluvremena u igru umjesto Đolonge i nakon manje od dvije minute došao u izglednu priliku. Prošao je po lijevoj strani, ušao u šesnaesterac i šutirao iskosa, ali Orlović je još jednom odlično obranio. U 50. minuti Hajduk povećava vodstvo. Vrcić je ubacio prema Skoki koji je propustio loptu, gostujući vratar otišao je u prazno, a Žeravica iz blizine postigao svoj prvi pogodak za juniore. U 69. minuti Lovre Lončar je lijepo proigrao dubinskom loptom Žeravicu, a njegov udarac iskosa otišao je pored gola. Četiri minute kasnije Skoko je s lijeve strane dodao Žeravici, koji je u povoljnoj poziciji, ali nesebično daje loptu Ninu Duiću, koji s 12 metara pogađa donji lijevi kut. U 80. minuti Duić je bio blizu novom pogotku, opalio je snažno s ruba šesnaesterca i pogodio gredu.

Hajduk se s tri nova boda za korak primakao osvajanju još jedne titule. Cijeli sljedeći tjedan Bijeli će biti na putu i odigrati preostale dvije utakmice – u Osijeku i Zaprešiću.