Juniorima gostujuća pobjeda kod Istre 1961

Juniori: Istra 1961 - Hajduk  1:3 (0:3)
Igralište: Medulin
Bez gledatelja
Sudac: Mateo Čalić (Marčana)
Strijelci: 0:1 Vladušić (12), 0:2 Unušić (29), 0;3 Ljubičić (44), 1:3 Hmura (71)

HAJDUK: Silić, Unušić, Bradarić, Letaj, Vladušić, Šošić (od 85. Petrović), Lazar (od 82. Botica), Ćubelić (od 58. Domančić), Brkljača (od 85. Klarić), Krolo, Ljubičić.

U utakmici 20. kola 1. HNL za juniore, Hajduk je u Medulinu pobijedio Istru rezultatom 3:1. Momčad trenera Marijana Budimira sve je riješila do poluvremena i nakon tri pogotka zaostatka, domaćin se više nije mogao vratiti u utakmicu.

U 10. minuti prvi je Istri 1961 zaprijetio najbolji strijelac lige Marin Ljubičić. Ivan Ćubelić iz kornera je poslužio svog suigrača, a njegov oštar udarac s 14 metara završio je u bloku. Tri minute kasnije Hajduk ipak dolazi do vodstva, asistencija se piše Franji Lazaru, a udarcem glavom domaću mrežu pogodio je Stipe Vladušić. Potom dva puta domaćima opasno prijeti Madžid Šošić, a onda igrač Bijelih s brojem 30 Bruno Unušić, s 30 metara šalje topovski udarac koji se od grede odbija u mrežu. Prije kraja prvog poluvremena u strijelce se upisuje i Ljubičić, koji je elegantno zaobišao domaćeg vratara Jana Paus-Kunšta i pogodio mrežu, nakon što ga je lijepo proigrao Ivan Krolo.

U drugom poluvremenu Hajduk je bez većih problema sačuvao visoko vodstvo, Istra 1961 preko Josipa Hmure uspjela je doći samo do počasnog pogotka.