Juniori uvjerljivo ostvarili plasman u polufinale Kupa

16/4/2019 - 16:49 sati
Juniori: Hajduk - Istra 1961 6:1Juniori: Hajduk - Istra 1961 6:1Juniori: Hajduk - Istra 1961 6:1Juniori: Hajduk - Istra 1961 6:1Juniori: Hajduk - Istra 1961 6:1Juniori: Hajduk - Istra 1961 6:1Juniori: Hajduk - Istra 1961 6:1Juniori: Hajduk - Istra 1961 6:1Juniori: Hajduk - Istra 1961 6:1Juniori: Hajduk - Istra 1961 6:1Juniori: Hajduk - Istra 1961 6:1Juniori: Hajduk - Istra 1961 6:1Juniori: Hajduk - Istra 1961 6:1Juniori: Hajduk - Istra 1961 6:1Juniori: Hajduk - Istra 1961 6:1Juniori: Hajduk - Istra 1961 6:1Juniori: Hajduk - Istra 1961 6:1Juniori: Hajduk - Istra 1961 6:1Juniori: Hajduk - Istra 1961 6:1Juniori: Hajduk - Istra 1961 6:1Juniori: Hajduk - Istra 1961 6:1Juniori: Hajduk - Istra 1961 6:1
Juniori: Hajduk - Istra 1961 6:1

JUNIORI: Hajduk - Istra 1961  6:1 (6:0)
Utakmica ¼ finala Hrvatskog nogometnog kupa
Igralište: Poljud
Gledatelja: 100
Sudac: Lukša Klaić (Konavle)

Strijelci: 1:0 Bajić (2), 2:0 Martinović (8), 3:0 Kreković (25), 4:0 Brnić (31), 5.0 Kreković (35), 6:0 Kreković (41), 6:1 Čolić (83)

Hajduk: Sentić, Ševelj (od 46. Iličić), Radić (od 46. Giljanović), Dellova, Kćira, Kosić, Martinović, Bajić, Šarić (od 61. Tolaj), Brnić (od 68. Nikl), Kreković (od 61. Buble).

Hajdukovi juniori plasirali su se u polufinale Hrvatskog nogometnog kupa još jednom uvjerljivom pobjedom protiv Istre 1961. I rezultat je sličan onom subotnjem, ovog puta bilo je 6:1. Hajdukov tornado u prvih 45 minuta ubio je svaku neizvjesnost u nastavku utakmice. Bijeli su poveli već u drugoj minuti, udarac Jurice Bajića s 18 metara zakačio je jednog protivničkog igrača i prevario gostujućeg vratara Lovru Majkića. Samo pet minuta kasnije Hajduk je udvostručio svoju prednost, Marko Martinović lijepo je primio Bajićevo dodavanje i sa 16 metara naciljao donji desni kut gostujućih vrata. Treći pogodak Bijelih zasluga je Leona Krekovića koji je presjekao jedno dodavanje u protivničkoj obrani, zaobišao vratara i elegantno pogodio mrežu. Nakon samo pola sata Hajduk je vodio 4:0, Ivan Brnić iskosa s 12 metara pogodio je suprotni kut gostujuće mreže. Kreković je do poluvremena još dva puta poslao loptu u mrežu Puljana, oba puta snažnim udarcima iskosa s lijeve strane.

Gosti su do počasnog pogotka došli u 84. minuti kada je Marko Čolić s ruba šesnaesterca naciljao donji lijevi kut vratara Karla Sentića. U drugom dijelu gostima je dva puta opasno zaprijetio Bleart Tolaj, a u samoj završnici istaknuo se gostujući vratar. Prvo je obranio udarac Matea Nikla iz blizine nakon lijepog prodora, a onda je u 89. minuti vršcima prstiju iz  desnih rašlji izvadio silovit udarac Lumbardha Dellove s 25 metara. Hajduk će u polufinalu biti gost Osijeka. Drugi polufinalni par je Lokomotiva - Bjelovar.

Igrači trenera Igora Tolića su visokom pobjedom i odličnom igrom protiv Istre 1961 na najbolji način najavili prvenstveni derbi s Dinamom u Zagrebu 27. travnja.