Juniori svladali Lokomotivu na Poljudu

15/5/2022 - 14:40 sati
Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0
Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:0

JUNIORI: Hajduk – Lokomotiva  1:0
HNL – 27. kolo
Sudac: Mateo Erceg (Pristeg)

Strijelac: 1:0 Hrgović (15.)

Hajduk: Buljan, Letaj, Capan (od 82. Vladušić), Čuić (od 77. Vrcić), Hrgović (od 75. Jakir), Pukštas, Domančić, Prpić, Lazar (od 46. Krolo), Đolonga, Bradarić (od 82. Jurić-Petrašilo)

Na pomoćnom terenu stadiona na Poljudu Hajduk je dočekao Lokomotivu u susretu dva konkurenta u utrci za naslov prvaka. Bijeli su dominirali cijelom utakmicom i na kraju stigli do pobjede rezultatom  1:0.

Već u 15. minuti Hajduk dolazi do vodstva. Niko Đolonga stvorio je prostor na desnoj strani, prešao braniča Lokomotive i nabacio u sredinu gdje odlično pozicionirani Šimun Hrgović udarcem glavom dovodi Bijele u vodstvo.

U 17. minuti Marko Domančić dolazi u šansu nakon oduzete lopte, snažno puca po golu, ali vratar gostiju dobro brani i izbija u korner. Nastavlja se dominacija Hajdukovih juniora koji prvo prijete nakon kornera, a onda i udarcem Franje Lazara u 18. minuti s ruba šesnaesterca, ali on odlazi preko gola.

U 26. minuti Bijeli još jednom opasno prijete, ovog puta iz slobodnog udarca s lijeve strane s preko 20 metara. Marko Capan zapucao je silovito prema golu, ali Mykyta Turbaievskyi opet brani i pokazuje da je do sada najbolji igrač gostiju. Odmah u sljedećem napadu Turbaievskyi ponovno pokazuje svoju kvalitetu i brani odličan udarac Rokasa Pukštasa

Mario Čuić je mogao do atraktivnog pogotka u 31. minuti. Pukštas je potkopao loptu u 16 metara, prebacio dvojicu Lokomotivinih braniča i lijepo pronašao Čuića koji škaricama puca po golu, ali nedovoljno snažno.

U 38. minuti Lokomotiva prijeti iz slobodnog udarca s lijeve strane preko Karla Špeljaka koji precizno puca u desnu stranu domaćeg gola, ali Borna Buljan odlično brani. Tri minute poslije, Lokomotiva ponovno ima šansu za izjednačenje, ali je Buljan siguran i zaustavlja udarac Joška Rendulića

Posljednju priliku u prvom poluvremenu imali su hajdukovci u 45. minuti nakon kornera. Vratar domaćih istrčao je u prazno, lopta dolazi do Čuića koji cilja visoko zbog gužve u petercu te njegov udarac odlazi malo poviše gola.

U drugom poluvremenu nastavio se pritisak Bijelih. Na asistenciju Hrgovića, Domančić dolazi u izglednu priliku u 51. minuti, snažno puca po golu, ali je vratar gostiju opet na pravom mjestu.

Igralo se bez izglednijih prilika s obje strane sve do 75. minute kada Pukštas prolazi po lijevoj strani i šutira, ali vratar Lokomotive opet dobro brani. Skoro identičnu priliku Pukštas je imao i u 82. minuti kad nakon prodora po desnoj strani okomito ulazi pred gol i gađa desnu stranu gola koju Turbaievskyi ponovno odlično pokriva.

Lokomotiva je preuzela posjed u nekoliko posljednjih minuta, pokušali su doći do izjednačenja, ali su Bijeli odigrali kvalitetnu utakmicu i u napadačkom i obrambenom dijelu igre te pobjedom od 1:0 zadržali prvo mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

Sažetke utakmice pogledajte putem HDTV-a .