Juniori se pobjedom nad Zadrom plasirali u finale Kupa Središta Split (VIDEO)

8/12/2021 - 15:15 sati
Juniori - Kup: Hajduk - Zadar 5:1Juniori - Kup: Hajduk - Zadar 5:1Juniori - Kup: Hajduk - Zadar 5:1Juniori - Kup: Hajduk - Zadar 5:1Juniori - Kup: Hajduk - Zadar 5:1Juniori - Kup: Hajduk - Zadar 5:1Juniori - Kup: Hajduk - Zadar 5:1Juniori - Kup: Hajduk - Zadar 5:1Juniori - Kup: Hajduk - Zadar 5:1Juniori - Kup: Hajduk - Zadar 5:1Juniori - Kup: Hajduk - Zadar 5:1Juniori - Kup: Hajduk - Zadar 5:1Juniori - Kup: Hajduk - Zadar 5:1Juniori - Kup: Hajduk - Zadar 5:1Juniori - Kup: Hajduk - Zadar 5:1Juniori - Kup: Hajduk - Zadar 5:1Juniori - Kup: Hajduk - Zadar 5:1
Juniori - Kup: Hajduk - Zadar 5:1

JUNIORI: Hajduk - Zadar 5:1 (3:0)
Kup Središta Split - polufinale
Sudac: Josip Zec (Split)
Strijelci: 1:0 Pukštas (24), 2:0 Pukštas (31), 3:0 Pukštas (45), 3:1 Pavlović (50), 4:1 Vrcić (58), 5:1 Dominić (83)
Hajduk: Mišević (od 73. Buljan), Đolonga (od 73. Posinković), Jurić-Petrašilo, Prpić (od 73. Bradarić), Dominić, Lazar (od 61. Vladušić), Jakir, Pukštas (od 61. Hrgović), Krolo, Vrcić (od 61. Čuić), Petrović.
Juniori Hajduka na Poljudu su pobijedili Zadar s 5:1 i plasirali se u finale Kupa Središta Split. U lijepoj i zanimljivoj utakmici Hajduk je bio bolji i zasluženo pobijedio, a čestitke idu i gostima na fer i korektnoj te otvorenoj igri.
Pitanje pobjednika je riješeno u prvom dijelu, a veliku prednost Bijelima je donio trostruki strijelac Rokas Pukštas. Nakon tri opasne situacije pred vratima Maxa Matulića iz uigranih prekida, Bijeli su poveli u 24. minuti. Vrlo preciznu dugu loptu iz obrane je poslao Mateo Jurić-Petrašilo, Antonio Jakir ubacio s lijevog boka, a Pukštas uklizao na šest metara i poslao loptu u mrežu. Na sličan način mladi Hajdukov veznjak postigao je i drugi pogodak nakon ubačaja s desne strane, a hat trick je zaokružio prihvaćanjem lopte u petercu i smirenom realizacijom nakon zračnog duela Jere Vrcića i gostujućeg vratara. Samo minutu ranije jedna i druga momčad mogle su doći do pogotka. Najprije je udarac Pukštasa sa 12 metara završio u bloku, a onda se pred golom Luigija Miševića nisu dobro snašli Marko Mustać i u nastavku akcije Richard Djeveljkaj
Nakon odmora, nadu gostima vratio je u 55. minuti Tino Pavlović odličnim udarcem s 22 metra u lijeve rašlje. Vrcić osam minuta kasnije opet dovodi Bijele do visoke prednosti. Lijepu solo akciju začinjenu s nekoliko driblinga, Hajdukov napadač završio je preciznim udarcem lijevom nogom u suprotnu malu mrežu. Posljednji pogodak u 83. minuti postigao je Ivan Dominić. Dobio je loptu na 25 metara od gola, okrenuo se, poveo je 2-3 metra i snažnim udarcem lijevom nogom pogodio mrežu.
U finalu Kupa Središta Split, Hajduk će igrati protiv Dugopolja.