Juniori: Hajduk – Orijent 1919  3:0 (2:0)
Utakmica 5. kola Prve HNL
Sudac: Ante Terzić (Split)
Strijelci: 1:0 Brkljača (6), 2:0 Pukstas (13), 3:0 Pukstas (82)

Hajduk: Mišević (od 86. Buljan), Škaričić, Vladušić (od 86. Đolonga), Bradarić (od 72. Prpić), Hrgović (od 86. Dominić), Krolo (od 58. Lazar), Brkljača, Pukstas, Capan (od 58. Antunović), Domančić, Čuić, (od 72. Vrcić).

Juniori Hajduka su na Poljudu ostvarili uvjerljivu pobjedu od 3:0 protiv Orijenta 1919. Bijeli su odlično ušli u utakmicu i već u 13. minuti stekli vodstvo od 2:0.

Najprije je u šestoj minuti Marko Brkljača u padu volejom pogodio gostujuću mrežu nakon preciznog ubačaja Stipe Vladušića. Sedam minuta kasnije Filip Čuić je primio loptu na 25 metara i odlično preko glave odigrao u prostor za Rokasa Pukstasa koji je s deset metara zakucao loptu u mrežu.

Momčad trenera Marijana Budimira u potpunosti je dominirala i u nastavku utakmice. U prvoj minuti nastavka nakon kornera je Vladušićeva lopta odsjela na gredi od koje se odbila dva puta i tako prevarila Čuića koji je čekao da je ubaci u mrežu. Pet minuta kasnije Šimun Hrgović je lijepo nabacio s lijeve strane, a Ivan Krolo glavom šutirao preko gola. Pukstas se u 61. minuti u kaznenom prostoru gostiju izborio za udarac, no lopta je otišla tik uz vratnicu, dok je Čuić za malo zakasnio da je ugura u gol.

Potom slijedi jedina prilika gostiju. Nakon nesporazuma u obrani Bijelih, Karlo Dundović je izbio sam pred Luigija Miševića, koji požrtvovnim padom u noge otklanja opasnost.

Konačan rezultat postavio je Pukstas osam minuta prije kraja. Nakon ubačaja iz kornera s lijeve strane, mladi Amerikanac visoko je skočio i glavom smjestio loptu u desni kut vratara Lea Margana.