Juniori preokretom do slavlja protiv Lokomotive

10/5/2023 - 13:14 sati
Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1
Juniori: Hajduk - Lokomotiva 2:1

JUNIORI: Hajduk – Lokomotiva 2:1 (1:1)
1. HNL – 24. kolo
Sudac: Dario Kulušić (Šibenik)
Strijelci: 0:1 Matijević (10), 1:1 Vrcić (17), 2.1 Krstanović (90)
Hajduk: Buljan, Đolonga, Arković (od 46. Pavić), Begonja, Hrgović, Capan, Brajković (od 69. Jurak), Reić (od 63. Žeravica), Kavelj, (od 52. Bobanović), Duić (od 69. Krstanović), Vrcić (od 69. Lončar).

Hajdukovi juniori pobijedili su Lokomotivu s 2:1 u zaostalom susretu 24. kola 1. HNL. Utakmica je odigrana na pomoćnom terenu Poljuda, a do prednosti su prvi došli gosti pogotkom Vite Matijevića u 11. minuti. Napadač Lokomotive visoko je skočio i glavom u suprotni kut poslao dobar ubačaj s desne strane. Šest minuta prije vodstva gostiju, veliku priliku imao je Hajduk. Iz kornera s desne strane ubacio je kapetan Marko Capan, a udarac Jere Vrcića s pet metara pod gredu odlično je obranio Dominik Vincelj.

Hajduk do izjednačenja stiže u 17. minuti. Vrcić je u šesnaestercu dobio odličnu povratnu loptu Nike Đolonge i snažno šutirao desnom nogom, a Vincelj je ovaj put samo malo skrenuo loptu, koja je završila u bližem kutu.

U 22. minuti svi su vidjeli loptu u mreži nakon udarca Roka Brajkovića iz blizine u nebranjeni dio mreže, ali Ivan Kukavica je reagirao iz ležeće pozicije i nekako izbacio loptu s gol linije.  Šest minuta kasnije Tomislav Arković je udarcem glavom pogodio prečku, a onda je prvo poluvrijeme nevjerojatnim promašajem zaključio strijelac prvog gola Matijević. Marko Batur je sam sve odlično napravio, došao u izglednu poziciju i onda idealno poslužio usamljenog Matijevića koji s pet metara promašuje prazna vrata.

Marino Žeravica ušao je u igru u 63. minuti i dao dodatni impuls Hajdukovom napadu. U 69. minuti pobjegao je obrani gostiju, ali nije uspio prebaciti gostujućeg vratara. Potom je šest minuta kasnije i on pogodio prečku, a nekoliko minuta kasnije veliku priliku imao je i Domagoj Begonja. Veliku šansu za pobjedu imala je i Lokomotiva. U jeku napada Bijelih, jedna duga lopta prevarila je obrambene igrače, prihvatio je Matijević i sjurio se prema golu te s 13 metara šutirao u aut.

Do pobjede Bijeli dolaze u 90. minuti. Lijepu akciju završio je odličnim udarcem Žeravica. Vincelj je loptu odbio na nogu Lovre Lončara koji gađa donji desni kut. Gostujući čuvar mreže još jednom brani nemoguće, ali na loptu natrčava Ivan Krstanović i šalje je u mrežu za veliko slavlje Hajduka.