Juniori poraženi u Varaždinu nakon vodstva od 3:1 i dva skrivljena jedanaesterca

6/4/2019 - 15:34 sati

Juniori: Varaždin – Hajduk 4:3 (1:1)
1. HNL – 20. kolo
Igralište: SKUNC Sloboda
Sudac: Tino Krečak (Velika Gorica)

Strijelci: 0:1 Blagaić (8), 1:1 Havelka (30-11 m), 1:2 Brnić (54), 1:3 Kreković (58), 2:3 Dedić (67); 3:3 Havelka (76 -11 m); 4:3 Dedić (82).

Hajduk: Sentić, Iličić (od 85 Jenjić), Radić, Dellova, Ševelj, Kćira (od 85. Buble), Giljanović (od 46. Šarić), Kosić, Blagaić, Brnić, Kreković (od 77 Tolaj).

Hajdukovi juniori poraženi su na gostovanju kod Varaždina u utakmici sa čak sedam postignutih pogodaka. Bijeli nisu uspjeli sačuvati naizgled sigurno vodstvo, u 65. minuti na semaforu je svijetlilo 1:3. Nakon toga uslijedio je veliki preokret i Varaždin je s četiri gola u mreži Hajduka, od toga dva s bijele točke osvojio sva tri boda.

Momčad trenera Igora Tolića u vodstvo je došla lijepim pogotkom Jakova Blagajića iz voleja s nekih 15 metara. Domaćin je izjednačio u 30. minuti, Niko Havelka bio je precizan s bijele točke, nakon što je dosuđen prekršaj Antonija Kćire u šesnaestercu Hajduka. Potom Bijeli preko Ivana Brnića i Leona Krekovića dolaze do visoke prednosti od 3:1, nakon čega imaju još nekoliko lijepih prigoda iz kontri, da bi u 67. minuti počeo potpuni preokret.

Varaždin smanjuje preko Antonija Dedića, a do poravnanja stiže u 76. minuti još jednim kaznenim udarcem, kojega je prema mišljenju suca Tina Krečka skrivio Stipe Radić,  a strijelac je opet bio Havelka.  U 82. minuti najspretniji u jednoj gužvi pred vratima Karla Sentića bio je Dedić te je svojim drugim pogotkom Varaždince doveo u vodstvo koje su uspjeli sačuvati u preostalih desetak minuta.