Juniori pobjedom startali u nastavak 1. HNL

21/2/2024 - 11:29 sati
Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 1:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 1:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 1:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 1:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 1:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 1:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 1:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 1:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 1:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 1:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 1:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 1:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 1:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 1:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 1:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 1:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 1:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 1:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 1:0Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 1:0
Juniori: Hajduk - Slaven Belupo 1:0

JUNIORI: Hajduk – Slaven Belupo 1:0 (0:0)
HNL – 17. kolo
Sudac: Ante Terzić (Split)
Strijelac: 1:0 Durdov (61)
Hajduk: Bezeljak, Hodak, Perajica, Skelin, Begonja (od 56. Jurak), Ćalušić (od 89. Jurilj), Krstanović (od 56. Milišić), Bobanović (od 46. Prodanović) , Skoko, Durdov (od 78. Carev), Bačić (od 46. Reić).
Juniori Hajduka na startu nastavka 1. HNL pobijedili su Slaven Belupo rezultatom 1:0.

Malo prilika stvoreno je u prvih 45. minuta. U 30. i 31. minuti oba protivnika izvela su po jedan opasan korner, ali bez rezultata. U posljednjoj minuti prvog dijela zaprijetio je Bruno Durdov, ali gosti su loptu izbacili u korner. Nakon ubačaja iz kuta s desne strane šutirao je iz blizine Domagoj Begonja, ali nije bio precizan.

Hajduk je do prednosti došao u 61. minuti. Marin Ćalušić neometano je prošao kroz sredinu terena i uputio centaršut prema drugoj vratnici. Tamo je spreman bio Durdov, provukao se ispred Erika Riđana i preciznim udarcem glavom pogodio mrežu. Tri minute kasnije prijete i gosti. Adriano Jagušić uputio je precizan i jak šut iz slobodnog udarca s 28 metara, ali se obranom istaknuo Raul Bezeljak

Posljednjih pola sata igralo se obostrano otvoreno, ali bez mnogo prilika. Posljednjih pet minuta najučinkovitiji na terenu bio je Marin Carev. Najprije je oduzeo loptu na sredini igrališta i u nastavku akcije šutirao s ruba šesnaesterca. Fabijan Šešek odlično je reagirao, dotaknuo loptu i usmjerio je u gredu. U posljednjim trenucima utakmice još jednom je zaprijetio Carev, ali je pogodio vanjski dio mreže.

Nakon utakmice zadovoljan je bio trener Zlatko Jerković:
- Nakon duge pauze je uvijek potrebno određeno vrijeme za adaptaciju. Zadovoljan sam defanzivnim segmentom, ali u napadu možemo i moramo bolje. Pohvale momcima, čestitke i protivniku. Znali smo da će Slaven Belupo igrati otvoreno i da neće biti lako, to je kvalitetna momčad i nisu slučajno ostvarili četiri pobjede u posljednjih pet kola - zaključio je trener Bijelih.