Juniori pobjedom protiv Dinama osvojili naslov jesenskih prvaka

15/12/2019 - 13:27 sati
Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0Juniori: Hajduk - Dinamo 1:0

Strijelac: 1:0 Jenjić (44 – 11 m)

Hajduk: Sentić, Unušić, Vujčić (od 75. Mamut), Škaričić, Bekavac, Jurica (od 82. Domančić), Jenjić (od 67. Mijatović), Čuić, Lauš (od 75. Biuk), Šarić (od 75. Buble), Brnić (od 82. Iličić).

Hajdukovi juniori osvojili su sva tri boda u derbiju i preskočili Dinamo na prvom mjestu ljestvice 1. HNL. Trenutak odluke dogodio se u 43. minuti. Tino Blaž Lauš je lijepo proigrao Ivana Brnića koji bježi svom čuvaru, a u trenutku upućivanja udarca faulira ga gostujući vratar Renato Josipović. Sudac Josip Dugandžić pokazao je na bijelu točku i dodijelio žuti karton vrataru Dinama. Siguran izvođač s bijele točke bio je Bruno Jenjić, preciznim prizemnim udarcem pogodio je donji lijevi kut Josipovića koji je pogodio stranu, ali je bio kratak.

Kvalitetan nogomet gledali smo ovog toplog i sunčanog jutra na Poljudu, suglasna su s tim bila oba trenera u izjavama nakon utakmice. Marijan Budimir i Andrej Mioković istaknuli su zadovoljstvo onim što su pokazale dvije najbolje momčadi lige. Bilo je tu i dosta taktičkog nadmudrivanja, a zajednički je zaključak kako se radilo o utakmici na seniorskom nivou. U ravnopravnom prvom dijelu Hajduk je bio nešto opasniji nakon oduzetih lopti na protivničkoj polovici. Takve prilike Bijeli su imali u osmoj minuti preko Brnića te 10 minuta kasnije kada je s ruba šesnaesterca šutirao Ivan Šarić. Najbliže pogotku Hajduk je bio u 30. minuti, kada je Brnić idealno poslužen od Lauša s 15 metara iskosa pogodio gredu. Jedinu priliku u prvom dijelu Dinamo je imao nakon prekida u 41. minuti, ali je danas vrlo dobra obrana Bijelih to očistila.

U drugom dijelu gosti pritisnuti rezultatskim minusom su zaigrali nešto riskantnije. Nakon petnaestak minuta zatišja, u 61. minuti Vito Batistić je dobio dobru loptu u prostor, spasio je pravovremenim istrčavanjem Karlo Sentić. Sedam minuta kasnije u dobroj poziciji na 14 metara od gola je Ivijan Svržnjak, Sentić je opet siguran. U 78. minuti i gosti pogađaju okvir gola, nakon kornera najspretniji, ali za malo neprecizan bio je najmlađi igrač na utakmici Bartol Barišić. Posljednju priliku na utakmici Dinamo je imao u 82. minuti kada je Roko Jurišić probio lijevu stranu i ubacio pred vrata, ali nitko nije uspio loptu ubaciti u mrežu. Nisu ni Bijeli bili bez prigoda u ovom dijelu utakmice. Veliki prostor iza zadnje linije Dinama nekoliko puta su napali s viškom igrača, ali je uvijek nedostajao točan zadnji pas.

Posljednji zvižduk suca Dugandžića dočekan je s oduševljenjem te je počelo zajedničko slavlje Hajdukovih igrača i preko tisuću navijača. Juniori su ovom pobjedom zaključili uspješan vikend Akademije, u tri utakmice protiv najvećeg rivala pioniri, kadeti i juniori Hajduka osvojili su sedam bodova.