Juniori pobjedom nad Rijekom izbili na prvo mjesto

23/2/2023 - 12:05 sati
Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1
Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1

JUNIORI: Hajduk - Rijeka 3:1 (2:0)
1. HNL – 18. kolo
Sudac: Mateo Erceg (Pristeg)
Strijelci: 1:0 Antunović (25), 2:0 Vrcić (40), 3:0 Skoko (57), 3:1 Burčul (70)
Hajduk: Buljan, Đolonga, Jurić-Petrašilo, Arković, Hrgović (od 74. Duić), Sigur, Reić (od 63. Kavelj), Skoko (od 90. Skelin), Ćalušić (od 90. Jurak), Nazor (od 38. Vrcić), Antunović (od 63. Pavić).

Juniori Hajduka pobijedili su Rijeku s 3:1 i zauzeli vrh prvenstvene ljestvice!

Bijeli su do bodova došli u vrlo kvalitetnoj i borbenoj utakmici. Odlično prvo poluvrijeme momčad trenera Marijana Budimira završila je vodstvom od 2:0. Ne zna se koji je gol bio ljepši, najprije je u 25. minuti Šimun Hrgović probio lijevu stranu i idealno ubacio, a Mate Antunović je visoko skočio i glavom pogodio mrežu. U 38. minuti Jere Vrcić ušao je u igru umjesto ozljeđenog Krešimira Nazora i dvije minute kasnije solo akcijom uz dva driblinga došao do protivničkog 16-erca te smireno pogodio donji desni kut. Treba napomenuti da su gosti kod rezultata 0:0 imali lijepu priliku nakon jednog odbijanca, ali je udarac njihovog najboljeg strijelca Nike Gajzlera sa sedam metara odlično nogom obranio Borna Buljan.

Unatoč vodstvu od 2:0 Hajduk je nastavio s napadima i u drugom poluvremenu te su Bijeli stvorili dvije opasne situacije iz kojih Antunović i Noa Skoko nisu uspjeli zatresti mrežu Karla Bliznaca. U 57. minuti Vrcić je asistent, a Skoko strijelac, za činilo se uvjerljivu pobjedu Hajduka. No, jedan nepromišljeni gest kapetana Bijelih koji je u 62. minuti nakon duela i osvojene lopte laktom zahvatio po licu protivničkog igrača te zaradio isključujući drugi žuti karton, ostavio je pitanje pobjednika otvorenim. Rijeka je uspjela smanjiti vodstvo Hajduka pogotkom Bruna Burčula iz gužve u 70. minuti, ali na tome je i ostalo.

Bijeli su mudrom igrom zadržali vodstvo i proslavili pobjedu. Cilj je ispunjen, Hajduk je opet prvi na ljestvici, a fokus je sada na utakmici osmine finala Lige prvaka mladih protiv Manchester Cityja koja se igra u utorak.