Juniori osvojili regionalni Kup

19/12/2018 - 17:57 sati
Produžite svoje članstvo za 2019. godinu!
Juniori: Finale regionalnog KupaJuniori: Finale regionalnog KupaJuniori: Finale regionalnog KupaJuniori: Finale regionalnog KupaJuniori: Finale regionalnog KupaJuniori: Finale regionalnog KupaJuniori: Finale regionalnog KupaJuniori: Finale regionalnog KupaJuniori: Finale regionalnog KupaJuniori: Finale regionalnog KupaJuniori: Finale regionalnog KupaJuniori: Finale regionalnog KupaJuniori: Finale regionalnog KupaJuniori: Finale regionalnog KupaJuniori: Finale regionalnog KupaJuniori: Finale regionalnog KupaJuniori: Finale regionalnog KupaJuniori: Finale regionalnog KupaJuniori: Finale regionalnog KupaJuniori: Finale regionalnog KupaJuniori: Finale regionalnog KupaJuniori: Finale regionalnog KupaJuniori: Finale regionalnog KupaJuniori: Finale regionalnog KupaJuniori: Finale regionalnog KupaJuniori: Finale regionalnog KupaJuniori: Finale regionalnog Kupa
Juniori: Finale regionalnog Kupa

Juniori: Hajduk – Solin  1:1 (0:1)  (jedanaestercima 6:5)
Završnica HN Kupa središte Split
Igralište: Poljud
Gledatelja: 300
Sudac: Jakov Titlić (Hrvace)
Strijelci: 0:1 Brdar (6), 1:1 Blagaić (73)

Strijelci s 11 m: Vušković, Šarić, Brnić, Blagaić, Jenjić – Brdar, Simpson, Kušeta, Vušković, promašio Vulikić

Hajduk: Baždarić (od 90. Sentić), Iličić, Vušković, Radić, Ševelj, Giljanović (od 46. Brnić), Kosić, Čuić (od 59. Jenjić), Blagaić, Šarić, Bajić (od 59. Tolaj).

Hajdukovi juniori osvojili su Kup središta Split u utakmici protiv Solina nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. Nakon 90 minuta igre utakmica je završena neodlučenim ishodom 1:1.
Poveli su gosti već u šestoj minuti, šutirao je sa 16 metara Josip Brdar, a lopta se odbila od igrača u bloku i završila u donjem desnom kutu vratara Bijelih Vice Baždarića. Tri minute kasnije prigoda je za Hajduk, Jurica Bajić šutirao je sa 16 metara, ali je lopta od bloka otišla u korner. Bajić je u 22. minuti zatresao mrežu gostiju, ali je pogodak poništen zbog zaleđa. Najveću priliku za izjednačenje Bijeli su imali u 23. minuti, Filip Kosić lijepo je prihvatio jednu dugu loptu u protivničkom šesnaestercu i snažno šutirao s osam metara, ali je vratar gostiju Sven Vojnović obranio. U 37. minuti poništen je i pogodak Ivana Šarića, ostalo je nejasno iz kojeg razloga.

Treći poništeni pogodak Bijelih zabilježen je u 49. minuti, čini se ispravno jer je prije postizanja pogotka bilo kontakta s gostujućim vratarem. Već u sljedećoj minuti Hajduk ostaje s desetoricom igrača, nakon jednog duela na sredini igrališta isključen je Vicko Ševelj. Hajduk je unatoč brojčanoj inferiornosti nastavio s pritiskom, u 59. minuti dva puta je gostima zaprijetio stoper Mario Vušković. Ivan Brnić bio je blizu izjednačenja u 67. minuti, njegov udarac s 14 metara prošao je pored vratnice. Šest minuta kasnije Hajduk stiže do izjednačenja, Brnić je ubacio s lijeve strane, a Jakov Blagaić snažnim udarcem s ruba šesnaesterca zatresao mrežu. Napadi Hajduka nastavljaju se i nakon izjednačenja, u 82. minuti u šesnaestercu je oboren Blagaić, pomoćni sudac dolaskom na poprečnu crtu na rubu kaznenog prostora signalizira da se radi o najstrožoj kazni, ali glavni sudac ne uvažava taj signal. U 88. minuti Stipe Radić je pokušao glavom, a u posljednjim trenucima Blagaić je pao u šesnaestercu i još jednom bezuspješno tražio najstrožu kaznu, nakon čega se prišlo izvođenju jedanaesteraca.

U prvoj seriji Stipe Vulikić se poskliznuo i šutirao visoko preko vrata, a nakon njega svi igrači su bili precizni i Hajduk je s ukupnih 6:5 zasluženo došao do pobjedničkog pehara i izravnog plasmana u ¼ finale.