24/8/2024 - 10:29 sati

JUNIORI: Hajduk - Istra 1961  5:1  (3:1)
1. HNL – 3. kolo
Sutkinja: Jelena Pejković (Split)
Strijelci: 1:0 Žeravica (4), 1:1 T. Žiković (14), 2:1 Kajtazi (15), 3:1 Ćalušić (41), 4:1 Žeravica (51), 5:1 Pranjić (86)
Hajduk: Bezeljak, Fridl (od 74. Buljan), Tudor (od 46. Perajica), Mlačić, Milišić, Hrastović (od 58. Lončar), Vojvodić (od 46. Hodak), Ćalušić, Kajtazi (od 68. Pranić), Perkovich (od 46. Lekaj), Žeravica.

Juniori Hajduka ostvarili su pobjedu nad Istrom 1961 u prvoj domaćoj utakmici ove sezone. Bijeli su žustro ušli u utakmicu i vrlo rano došli do prednosti. Dogodilo se to u 4. minuti nakon ubačaja Duje Milišića s lijeve strane. Gosti su nespretno reagirali, loptu je na petercu prihvatio Marino Žeravica i pogodio mrežu. Samo minutu kasnije gostima je zaprijetio i  Sebastijan Kajtazi, ali njegov udarac s 12 metara u bliži kut obranio je Ivan Čujić. Bijeli su nastavili s napadima i u 10. minuti je Miles Perkovich lijepo odložio loptu za Zvonimira Hrastovića čiji udarac iz izgledne pozicije je blokiran. Četiri minute kasnije gosti stižu do izjednačenja nakon velike greške u obrani Hajduka. Teo Žiković prihvatio je poklon i iz blizine pogodio mrežu. Minutu kasnije Hrastović je lijepo proigrao Kajtazija koji je prevario Čujića za novo vodstvo Hajduka. U 41 opet je s lijeve strane ubacio Milišić, Žeravica lukavo propustio loptu, a Marin Ćalušić poentirao iz bliztine za 3:1. Žeravica je pokušao i u 43. minuti, ali je pogodio vratnicu te se na odmor otišlo s rezultatom 3:1.

Unatoč tom vodstvu igrači trenera Zlatka Jerkovića vrlo angažirano ušli su i u drugo poluvrijeme. Kajtazi je u 51. minuti pogodio vratnicu, a onda dvije minute kasnije lijepo asistirao za Žeravicu koji zaobilazi gostujućeg vratara i postiže četvrti pogodak za svoju momčad. Igralo se po vrlo sparnom vremenu pa je nakon 60. minute ritam dosta pao, no Bijeli su u finišu ipak postigli još jedan pogodak, a strijelac je u 86. minuti bio Duje Pranjić.