Juniori Hajduka s 3:0 pobijedili Osijek

17/10/2020 - 14:21 sati
Juniori: Hajduk - Osijek 3:0Juniori: Hajduk - Osijek 3:0Juniori: Hajduk - Osijek 3:0Juniori: Hajduk - Osijek 3:0Juniori: Hajduk - Osijek 3:0Juniori: Hajduk - Osijek 3:0Juniori: Hajduk - Osijek 3:0Juniori: Hajduk - Osijek 3:0Juniori: Hajduk - Osijek 3:0Juniori: Hajduk - Osijek 3:0Juniori: Hajduk - Osijek 3:0Juniori: Hajduk - Osijek 3:0Juniori: Hajduk - Osijek 3:0Juniori: Hajduk - Osijek 3:0Juniori: Hajduk - Osijek 3:0Juniori: Hajduk - Osijek 3:0Juniori: Hajduk - Osijek 3:0Juniori: Hajduk - Osijek 3:0Juniori: Hajduk - Osijek 3:0Juniori: Hajduk - Osijek 3:0Juniori: Hajduk - Osijek 3:0Juniori: Hajduk - Osijek 3:0Juniori: Hajduk - Osijek 3:0Juniori: Hajduk - Osijek 3:0Juniori: Hajduk - Osijek 3:0Juniori: Hajduk - Osijek 3:0
Juniori: Hajduk - Osijek 3:0

Juniori: Hajduk - Osijek 3:0 (1:0)
Utakmica 9. kola 1. HNL
Igralište: Poljud
Gledatelja: 200
Sudac: Jakov Titlić (Hrvace)

Strijelci: 1:0 Biuk (10), 2:0 Brkljača (57), 3:0 Ljubičić (64 – 11 m)

Hajduk: Silić, Buljan (od 57. Pelivan), Dominić (od 80. Jakir), Bradarić, Krolo, Breškić (od 57. Posinković), Domančić (od 73. Petrović), Brkljača (od 73. Botica), Ljubičić (od 80. Topić), Lazar, Biuk.

Hajdukovi juniori u 9. kolu 1. HNL su pobijedili Osijek s 3:0 i zadržali stopostotni učinak. Dvjestotinjak gledatelja pratilo je zanimljivu utakmicu u kojoj su obje momčadi imale svoje periode dominacije i stalno su težile nadigravanju.

Bijele je u vodstvo doveo Stipe Biuk u 10. minuti. On je lijepo skočio i udarcem glavom prebacio gostujućeg vratara Franka Kolića, nakon centaršuta Franje Lazara s desne strane.

U prvom dijelu gostima su opasnim udarcima zaprijetili Biuk i Marko Domančić, ali je Kolić odlično reagirao. Osijek je mogao do poravnanja u 44. minuti. Slobodni udarac s 23 metara izveo je Antonijo Ivandić, lopta se od grede odbila u pod, ali pomoćni sudac Vice Vidović procijenio je da nije cijelim obujmom prešla gol crtu, unatoč negodovanju gostujućih igrača.

Gosti su i početkom drugog dijela imali lijepu priliku za poravnanje, Mateo Karamatić uspio je s tri metra zahvatiti loptu, ali je Toni Silić izvanredno reagirao i spasio svoju mrežu. Desetak minuta kasnije Marko Brkljača odigrao je dupli pas, sjurio se prema golu i potom iz blizine smireno svladao vratara gostiju. Treći gol postigao je vodeći strijelac 1. HNL juniora Marin Ljubičić s bijele točke u 64. minuti. Luka Posinković je s desne strane ušao u protivnički šesnaesterac gdje je oboren, a Ljubičić je s 11 metara precizno naciljao donji lijevi kut.

U sljedećem kolu juniori Hajduka gostuju u Sesvetama.