Juniori Hajduka pobijedili Dinamo i osvojili titulu prvaka Hrvatske

8/5/2021 - 15:26 sati
Juniori: Dinamo - Hajduk 0:1 (Hajduk osigurao naslov juniorskih prvaka!)Juniori: Dinamo - Hajduk 0:1 (Hajduk osigurao naslov juniorskih prvaka!)Juniori: Dinamo - Hajduk 0:1 (Hajduk osigurao naslov juniorskih prvaka!)Juniori: Dinamo - Hajduk 0:1 (Hajduk osigurao naslov juniorskih prvaka!)Juniori: Dinamo - Hajduk 0:1 (Hajduk osigurao naslov juniorskih prvaka!)Juniori: Dinamo - Hajduk 0:1 (Hajduk osigurao naslov juniorskih prvaka!)Juniori: Dinamo - Hajduk 0:1 (Hajduk osigurao naslov juniorskih prvaka!)Juniori: Dinamo - Hajduk 0:1 (Hajduk osigurao naslov juniorskih prvaka!)Juniori: Dinamo - Hajduk 0:1 (Hajduk osigurao naslov juniorskih prvaka!)Juniori: Dinamo - Hajduk 0:1 (Hajduk osigurao naslov juniorskih prvaka!)Juniori: Dinamo - Hajduk 0:1 (Hajduk osigurao naslov juniorskih prvaka!)Juniori: Dinamo - Hajduk 0:1 (Hajduk osigurao naslov juniorskih prvaka!)Juniori: Dinamo - Hajduk 0:1 (Hajduk osigurao naslov juniorskih prvaka!)Juniori: Dinamo - Hajduk 0:1 (Hajduk osigurao naslov juniorskih prvaka!)Juniori: Dinamo - Hajduk 0:1 (Hajduk osigurao naslov juniorskih prvaka!)Juniori: Dinamo - Hajduk 0:1 (Hajduk osigurao naslov juniorskih prvaka!)Juniori: Dinamo - Hajduk 0:1 (Hajduk osigurao naslov juniorskih prvaka!)Juniori: Dinamo - Hajduk 0:1 (Hajduk osigurao naslov juniorskih prvaka!)Juniori: Dinamo - Hajduk 0:1 (Hajduk osigurao naslov juniorskih prvaka!)Juniori: Dinamo - Hajduk 0:1 (Hajduk osigurao naslov juniorskih prvaka!)Juniori: Dinamo - Hajduk 0:1 (Hajduk osigurao naslov juniorskih prvaka!)Juniori: Dinamo - Hajduk 0:1 (Hajduk osigurao naslov juniorskih prvaka!)Juniori: Dinamo - Hajduk 0:1 (Hajduk osigurao naslov juniorskih prvaka!)
Juniori: Dinamo - Hajduk 0:1 (Hajduk osigurao naslov juniorskih prvaka!)

Juniori: Dinamo - Hajduk 0:1 (0:0)
Utakmica 24. kola Prve HNL
Igralište: Maksimir
Sudac: Ante Bundović (Bjelovar)
Strijelac: 0:1 Šošić (68)

Hajduk: Silić, Unušić, Buljan (od 46 Lazar), Vladušić, Škaričić, Dominić (od 72 Letaj), Krolo, Brkljača, Domančić, Šošić (od 86. Botica), Petrović (od 64. Klarić).

Juniori Hajduka prvaci su Hrvatske! Fantastična generacija igrača pod vodstvom trenera Marijana Budimira i njegovog stožera, u velikom stilu i dominantno je stigla do naslova dva kola prije kraja prvenstva, u Maksimiru, u susretu protiv najvećeg rivala i prvog pratitelja Dinama. Bijeli su  tako doveli ovogodišnji učinak u prvenstvu na impresivnih 22 pobjede te po jedan remi i poraz.

Hajduk je dobro ušao u utakmicu i imao laganu dominaciju u prvih 20 minuta. Potom se bude domaći i preko Nike Jankovića u tri navrata prijete Bijelima, ali bez prave prilike. Najopasnija je bila akcija iz 31. minute u kojoj je Janković uspio uputiti šut s 20 metara, ali je Toni Silić obranio. U završnici prvog poluvremena opet je Hajduk opasniji, udarci Ivana Krole i Madžida Šošića završili su u bloku, a najveća prilika datira iz 39. minute. Ubacio je s desne strane Bruno Unušić, a domaći vratar Nikola Čavlina odlično obranio udarce glavom Domančića i potom Leonarda Petrovića iz neposredne blizine. U 44. minuti Hajduk dolazi do brojčane prednosti. Oštar start Dominika Brauna na Luki Škaričiću kažnjen je žutim kartonom, a kako je već ranije bio opomenut, Dinamov igrač morao je u svlačionicu.

Susret je odlučen u 68. minuti. Šošić je bio u prodoru i uspio šutirati, a vratar domaćih je loptu odbio u korner. Uigranom kombinacijom lopta je nabačena na drugu stativu i potom vraćena na peterac, odakle je Šošić glavom pospremio u mrežu.  Do kraja su igrači Dinama pokušavali doći do poravnanja, ali Bijeli su bez većih problema kontrolirali utakmicu i iz brzih kontri pokušavali postići drugi pogodak, čemu su najbliži bili Šošić u 83. i Franjo Lazar u 87. minuti.

Kraj utakmice Bijeli su dočekali u zagrljaju, titula prvaka opet je u Splitu!