Juniori Hajduka među 16 najboljih u Europi!

8/2/2023 - 19:07 sati
Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0
Liga prvaka mladih: Hajduk - Šahtar 1:0

Liga prvaka mladih: Hajduk – Šahtar 1:0 (0:0)
Sudac: Damian Sylwerstrzak (Poljska)
Strijelci: 1:0 Vušković (82)
Hajduk: Buljan, Arković (od 57. Begonja), Jurić-Petrašilo, Vušković, Hrgović, Capan, Kavelj, Reić (od 57. Duić), Nazor (od 88. Pavić), Brajković, Antunović (od 68. Skoko).

Juniori Hajduka uspjeli su se plasirati u osminu finala Lige prvaka mladih. Ovog puta Bijeli su izbjegli rulet jedanaesteraca poput onog lanjskog protiv Atletica (M). Osam minuta prije kraja utakmice Luka Vušković pogodio je nakon prekida glavom suprotne rašlje i riješio pitanje pobjednika.

Momčad trenera Marijana Budimira dominirala je većim dijelom prvog dijela, a gosti su se organizirano branili i krajem poluvremena uspjeli uspostaviti ravnotežu.

Hajdukovu prvu prijetnju zabilježili smo već u trećoj minuti. Nakon oduzete lopte na sredini terena, šutirao je dobro Ante Kavelj s 12 metara iskosa, ali je Denys Tvardovskyi nogom obranio. Uzvratili su gosti pet minuta kasnije. Iz voleja s dvadesetak metara pokušao je Oleksandr Rosputko, ali je Borna Buljan bio na mjestu.

Veliku šansu Bijeli su stvorili iz prekida u 27. minuti. Po prokušanom receptu ubacio je kapetan Marko Capan, a udarac Vuškovića glavom sa sedam metara Tvardovskyi je izvadio iz donjeg lijevog kuta. Samo dvije minute kasnije ubacio je Šimun Hrgović s lijeve strane, a pokušaj Duje Reića glavom je završio preko gola. Tek pred kraj poluvremena gosti su uspjeli doći do daha i češće boraviti pred šesnaestercem Hajduka, iz tog perioda treba izdvojiti dobar udarac Andriija Buleze iskosa s 12 metara, koji je zaustavio vratar Bijelih.

Drugo poluvrijeme otvorili su Bijeli lijepom akcijom i odličnim ubačajem Hrgovića, koji nije uspio presjeći vratar gostiju. Reić je mogao šutirati iskosa, ali je potražio povratnom loptom slobodnog Antu Kavelja, no gosti su uspjeli to očistiti. Veliku šansu Šahtar je propustio u 52. minuti. S lijeve strane sjurio se Buleza prema golu i iskosa šutirao u odlično postavljenog Buljana. Lijepu akciju po lijevoj strani kreirao je Hajduk u 70. minuti, prizemnu loptu ubacio je Noa Skoko, a Nino Duić s osam metara promašio vrata.

Nakon odlučujućeg pogotka Hajduk je igrao bez rizika, a u 85. minuti brza akcija završila je dodavanjem za usamljenog Kavelja, koji je u dobroj poziciji tražio asistenciju umjesto udarca. Tri minute kasnije, nakon jednog duela na sredini terena, Vušković je dobio izravni crveni karton pa su se Bijeli posljednje dvije minute i sudačku nadoknadu trebali obraniti uz igrača manje. U tome su uspjeli, a u drugoj minuti nadoknade preko raspoloženog Roka Brajkovića umalo su došli i do drugog pogotka. Zadnji zvižduk poljskog suca bio je znak za veliko slavlje igrača, stožera i promrzlih navijača na istočnoj tribini.

Hajduk je u dobrom društvu, 16 najboljih europskih momčadi doznat će u ponedjeljak u Nyonu protivnike u osmini finala elitnog europskog natjecanja.