Hrvatski nogometni kup: Juniori ispali u četvrtfinalu nakon jedanaesteraca

6/4/2022 - 15:47 sati
Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)
Juniori: Hajduk - Dinamo 0:0 (2:4)

JUNIORI: Hajduk – Dinamo  0:0 (jedanaesterci 2:4)

Hrvatski nogometni kup – četvrtfinale
Stadion: Poljud - pomoćno igralište
Sudac: Mateo Erceg (Pristeg)

Hajduk: Perić (od 90. Fesyuk), Letaj (od 55. Jakir), Capan (od 82. Brajković), Hrgović, Pukštas, Domančić (od 46. Lazar), Prpić, Krolo (od 82. Vladušić), Đolonga (od 88. Jurić-Petrašilo), Bradarić, Vrcić (od 46. Čuić).

Hajdukovi juniori nisu se uspjeli plasirati u polufinale Hrvatskog nogometnog kupa. Utakmica protiv Dinama je završila bez pogodaka te je pobjednik odlučen nakon izvođenja udaraca s bijele točke.

Prvih trideset minuta proteklo je bez izglednijih prilika, a prvu priliku stvorili su gosti u 31. minuti preko Brekala. Nakon prodora po lijevoj strani njegov ubačaj skoro završava u golu, ali Hajdukov golman Perić pravovremeno reagira.

U 37. minuti Bijeli napadaju preko Krole, on upošljava Vrcića koji puca s ruba šesnaesterca, ali ipak samo u gostujući blok. U drugom poluvremenu, gledatelji na većinom ispunjenoj tribini pomoćnog terena stadiona Poljud su pratili i dalje izjednačenu, ali atraktivniju utakmicu.

Trener Marijan Budimir na početku nastavka uvodi Čuića i Lazara koji u 65. minuti dolazi do izgledne prilike za gol. Nakon kornera s lijeve strane lopta dolazi do Krole, njegov udarac se od bloka odbija do Lazara koji puca u golmana gostujuće ekipe. Odmah u sljedećem napadu, nova šansa za Hajduk, ali udarac odlazi pokraj gola.

Hajduk je mogao doći do vodstva u 72. minuti kada je Čuić nakon prodora kroz sredinu daje loptu na bok za Jakira, ali njegov udarac brani Dinamov golman Mandić.

U zadnjoj trećini drugog poluvremena, prilike su se izmjenjivale s obje strane. Prvo je u 79. minuti Dinamo zaprijetio preko Kanižaja čiji niski ubačaj u sredinu napadač gostiju šalje preko gola. U istoj minuti prijeti i Hajduk. Perić šalje odličnu dugu loptu za Pukštasa koji prebacuje glavom za Čuića u prostor, ali njegov pokušaj loba ipak ne završava zgoditkom. U možda najboljoj šansi za Dinamo, Kanižaj prolazi po desnoj strani, dodaje za Sučića čiji udarac pogađa stativu.

Na samom kraju utakmice trener Budimir obavlja svoju sedmu zamjenu te za jedanaesterce uvodi odmornog golmana Fesyuka. Ipak, gosti su sigurniji pri izvođenju udaraca s bijele točke te su se nakon rezultata od 2:4 plasira u polufinale Hrvatskog nogometnog kupa.