Hajduku dva prva i jedno drugo mjesto na Malom Zmaju 2016. u Makarskoj

17/10/2016 - 11:23 sati

Tri selekcije Hajdukove Akademije proteklog vikenda su u Makarskoj nastupile na 8. Međunarodnom nogometnom turniru za mlađe uzraste Mali Zmaj, kojeg organizira RNK Zmaj.

Na turniru je sudjelovalo 40 nogometnih klubova iz Hrvatske, Češke, Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Srbije koji su se natjecali u tri kategorije (U-9, U-11 i U-15).

Hajduk je osvojio prva mjesta u kategorijama U-9 i U-11, dok je u kategoriji U-15, u kojoj je nastupila godinu dana mlađa momčad Bijelima pripalo drugo mjesto.

Najmlađa selekcija U-9 trenera Dejana Tomića je nakon osvojenog prvog mjesta u skupini do finala eliminirala Omiš (3:0), Mladost Doboj (6:5), Slaviu (6:1) te u finalu Neretvu s 4:1.

Početnici trenera Danijela Vuškovića na cijelom turniru su primili samo jedan pogodak, nakon prvog mjesta u skupini Bijeli su eliminirali GOŠK 1919 (6:0), RNK Split (0:0, prolaz na jedanaesterce) i HŠK Zrinjski (3:0). U finalu je Hajduk uvjerljivo pobijedio Dubravu Tim Kabel s 4:0.

Pioniri II trenera Vedrana Kukoča natjecali su se u godinu staroj konkurenciji  U-15 te su nakon prvog mjesta u skupini s minimalnih 1:0 pobijedili domaćina RNK Zmaj i Dubravu Tim Kabel, da bi u finalu bili poraženi od praške Slavije s 3:0.