Hajdukovi pioniri u finalu Kupa poraženi od brojčano jačeg suparnika

21/5/2019 - 13:15 sati
Pioniri: Hajduk - Osijek 2:3Pioniri: Hajduk - Osijek 2:3Pioniri: Hajduk - Osijek 2:3Pioniri: Hajduk - Osijek 2:3Pioniri: Hajduk - Osijek 2:3Pioniri: Hajduk - Osijek 2:3Pioniri: Hajduk - Osijek 2:3Pioniri: Hajduk - Osijek 2:3Pioniri: Hajduk - Osijek 2:3Pioniri: Hajduk - Osijek 2:3Pioniri: Hajduk - Osijek 2:3Pioniri: Hajduk - Osijek 2:3Pioniri: Hajduk - Osijek 2:3
Pioniri: Hajduk - Osijek 2:3

Zagrebački sudac Ante Čuljak isključio je dvojicu igrača Hajduka u finalu Hrvatskog kupa za pionire. Jednog još u prvom dijelu (Prpić), drugog odmah na početku drugog (Škorlić). Nažalost, te su odluke obilježile finale i usmjerile utakmice i učinile od dvoboja sve samo ne praznik nogometa kako se željelo predstaviti. Dječje suze na kraju su govorile više od svih idućih riječi...

Vodili su Bijeli 1:0 i 2:1, Osijek je s dva igrača više uspio preokrenuti u završnici... Hajduk je poveo s 1:0 u 10. minuti, Vrcić je šutirao s 18 metara, vratar Sajko kratko odbio, a Brkljača bio najbrži i ugurao loptu u mrežu. Osijek je izjednačio na 1:1 u 24. minuti. Botica je presjekao zadnje dodavanje Osječana, skrenuo loptu prema vlastitim vratima, gdje je ona prevarila istrčalog vratara Miševića...

I s igračem manje Hajduk je ponovno poveo, igrala se 37. minuta, Brkljača je proigrao Petrovića, koji je zabio s desetak metara pored Sajka. Sudac Čuljak samo tri minute kasnije poslao je s travnjaka još jednog igrača Hajduka, također nakon, u najmanju ruku, prestroge odluke. Pet minuta kasnije, s dva igrača više, Osijek je izjednačio na 2:2. Avdejev je odigrao povratnu loptu za Mikovčića, koji je s osam metara pogodio mrežu Bijelih.

Iako su imali dva igrača manje, hrabro su hajdukovci praktički ravnopravno igrali do šest minuta prije kraja kad su Osječani ipak zabili i treći gol. Nakon kornera je s druge vratnice Tretinjak vratio loptu u peterac odakle je Avdejev glavom zabio za konačnih 2:3.