Hajdukovi juniori izborili play-off Lige prvaka mladih! (VIDEO)

24/11/2021 - 15:15 sati
Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1
Liga prvaka mladih: F.C.Minsk - Hajduk 1:1

Juniori: F.C. Minsk - Hajduk 1:1 (1:0)
Liga prvaka mladih – uzvratna utakmica 2. kola
Stadion: F.C. Minsk
Gledatelja: 100
Sudac: Vitalijs Spasjonnikovs (Latvija)
Strijelci: 1:0 Kniazev (45), 1:1 Čuić (72)

F.C. Minsk: Dronevich, Dzikhtsieuski (od 85. Vlatoshkin), Dusheuski (od 79. Zhauniarenka), Lutski, Kuznetsov, Malashevich (od 76. Hrudzko), Pranovich, Tarabesh, Kniazev (od 84. Tsikhamirau), Yakushevich, Alkhouski (od 85. Ivashyn), Tumanau.

Hajduk: Silić, Škaričić, Prpić, Bradarić, Letaj (od 90. Vladušić), Lazar (od 46.
Pukstas
), Capan, Krolo, Brkljača (od 78. Vrcić), Čuić (od 90. Petrović), Hrgović (od 81. Dominić).

Hajdukovi juniori u Minsku su neodlučenim rezultatom 1:1 sačuvali veliku prednost od 3:0 s Poljuda i plasirali se u play off najjačeg europskog natjecanja koji se nastavlja igrati u veljači sljedeće godine.

Domaćin je ušao u utakmicu vrlo agresivno, s namjerom da što prije postigne pogodak i poveća svoje šanse za prolaz. Unatoč tome, uzbuđenja nije bilo do 37. minute, kada je Ihnat Pranovich iskoristio jednu pogrešku u sredini terena i u kontri krenuo prema Hajdukovim vratima, ali su ga stoperi Bijelih sustigli na vrijeme. Kada se očekivao odlazak na odmor, Minsk stiže do vodstva. Slobodan udarac s 18 metara iskosa izveo je Danila Kniazev i pogodio bliži gornji kut.

U drugom dijelu, kod Hajduka je ušao Rokas Pukštas i unio dosta stabilnosti i agresivnosti u vezni red, pa je inicijativa Minska splasnula. U 47. minuti Marko Brkljača je šutirao s 10 metara, a lopta je završila u bloku domaćih.

U 55. minuti vidjeli smo dobru akciju Ivana Krole i Filipa Čuića, a najava izjednačenja stigla je četiri minute kasnije. Luka Škaričić precizno je centrirao s desne strane, a a Čuićev udarac glavom s osam metara vratar jedva izbio u korner.

U 65. i 68. minuti Kniazev je dva puta kreirao nezgodne situacije za Hajdukovu obranu, a onda je u 72. minuti Hajduk stigao do izjednačenja. Šimun Hrgović je predriblao nekoliko protivnika po lijevoj strani, ušao u šesnaesterac i dodao Čuiću, koji pravom bombom pogađa lijevi kut. Rezultat se do kraja nije mijenjao, a Hajduk je bio bliže pobjedi. Najveću šansu imao je Čuić u 77. minuti. Nakon greške domaćih ostao je sam na osam metara od gola, vratar gostiju bio je izvan šesnaesterca, ali njegov udarac zapeo je u bloku.

Na kraju pravedan remi i veliko slavlje Hajdukovih igrača zbog prolaza u sljedeću rundu natjecanja. S nestrpljenjem će Bijeli čekati 14. prosinca, kada će se u Nyonu održati ždrijeb te će saznati protivnika u play-offu, koji će se odigrati 8. i 9. veljače sljedeće godine. Bit će to jedna od drugoplasiranih momčadi grupne faze Lige prvaka mladih.

Snimku cijele utakmice F.C Minsk - Hajduk možete pogledati na Hajduk Digital TV.