Hajduk uvjerljivo svladao Aluminij u prvoj pripremnoj utakmici u Istri

9/1/2024 - 21:32 sati
Utakmice
Sve vijesti vezane za temu "Zimske pripreme 2024. (Zimske pripreme 2024.)"
Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3
Pripremna utakmica: Aluminij - Hajduk 0:3

Aluminij - Hajduk 0:3 (0:1)
Prijateljska utakmica
Umag
Sudac: Amel Gizdarević

Strijelci: 0:1 Livaja (30.), 0:2 Prpić (61.), 0:3 Krovinović (72.)

Aluminij: Pridigar, Schabuach, Martić, Koblar, Jovan Jagić, Gorenak, Susso, Jovanović, Tanyi, Matić.

Još su igrali: Petek, Pečnik, Zeljković, Šubarić, Kosi, Simonič, Bilyi, Šarac, Baskera, Škoflek, Maružin, Bruemc, Jovačić.

Trener: Robert Pevnik.

Hajduk prvo poluvrijeme: Lučić, Sigur, Uremović, Elez, Moufi, Kalik, Žaper, Kleinheisler, Sahiti, Livaja, Dajaku.

Drugo poluvrijeme: L.Kalinić, Mikanović, Šarlija, Prpić, Hrgović, Odjidja Ofoe, Krovinović, Pukštas, Skoko (od 64. N.Kalinić), Brajković (od 75. Durdov), Čuić.

Trener: Mislav Karoglan

Dinamičan je za hajdukovce bio prvi dan središnjeg dijela priprema u Umagu, ujutro je trener Mislav Karoglan zajedno sa svojim stručnim stožerom poveo momčad na trening, a popodne su Bijeli rezultatom 3:0 svladali slovenskog prvoligaša Aluminij Kidričevo u prvoj od četiri pripremne utakmice uoči nastavka sezone.

Bio je to jednosmjeran susret u kojem je Hajduk dominirao od početka do kraja utakmice, a trener Karoglan koristio je različite momčadi u svakom od dva poluvremena. Po vjetrovitom te izrazito hladnom vremenu Hajduk je od samog početka zagospodario terenom stvorivši nekoliko vrlo dobrih prilika.

Od prve minute krenuo je Laszlo Kleinheisler kojem je ovo bio debitantski nastup za Bijele, a iskusni veznjak imao je zapaženu ulogu na terenu. Upravo je nakon kornera kojeg je on izveo pao i prvi pogodak u 30. minuti susreta. Uremović je primio loptu u šesnaestercu, dao je za Livaju koji iz blizine pogađa za vodstvo Hajduka.

Drugi pogodak postigao je povratnik s posudbe iz Kalcer Radomlja, stoper Dominik Prpić, koji je zabio nogom nakon što ga je Krovinović preciznim ubačajem s desne strane pronašao pred suparničkim vratima.

U 64. minuti u igru je ušao povratnik Nikola Kalinić. Hajdukov napadač odigrao je jako dobru utakmicu, a stigao je i asistirati, odnosno odložiti loptu za Krovinovića koji je zaslužan za najljepši potez na ovoj utakmici. Pucao je veznjak Bijelih s više od 20 metara i pogodio lijevi gornji kut prebacivši vratara Aluminija. Bio je to prekrasan pogodak za konačni rezultat ove utakmice.

Između navedenih pogodak stvorili su igrači Hajduka još cijeli niz dobrih prilika te je rezultat mogao biti još izraženiji u korist Bijelih, dok je s druge strane Aluminij uputio tek jedan ozbiljniji udarac prema vratima Hajduka, ali to je obranio Lovre Kalinić

Sljedeću pripremnu utakmicu hajdukovci igraju u petak, a suparnik im je mađarski prvoligaš MOL Fehervar.