
Nogometaši Hajduka u četvrtak s početkom u 21 sat na Poljudu igraju protiv ciparskog Pafosa prvu utakmicu 2. kola kvalifikacija za Europsku ligu.
Bijeli su u prethodnom kolu s ukupnih 3:2 svladali Žilinu. U prvoj utakmici momčad trenera Gonzala Garcije svladala je slovačku momčad s 2:0, dok je uzvrat u Žilini završio 2:1 pobjedom domaćina.
Naš sljedeći suparnik prošlu sezonu završio je na četvrtom mjestu ciparske prve lige, a u kvalifikacije za Europsku ligu plasirao se osvojivši ciparski kup. Sezonu ranije Pafos je osvojio domaću ligu te je prošle sezone imao vrlo zapažen nastup u Ligi prvaka. Od travnja momčad vodi portugalski stručnjak Ricardo Sa Pinto.
Pafosu će ovo biti prva službeni susret u novoj sezoni, a u pripremnom periodu odigrali su četiri utakmicu. Pobijedili su poljsku Cracoviju, remizirali s češkim Jablonecom te upisali poraze od poljske Jagiellonije i slovačkog Slovana.
Glavni sudac utakmice Hajduk - Pafos je Robert Harvey iz Irske, pomagat će mu sunarodnjaci Darragh Keegan i Wayne McDonnell, a četvrti sudac je Mark Lynch. VAR suci su Austrijanci Manuel Schuettengruber i njegov pomoćnik Harald Lechner.

