Hajduk remizirao s Veležom u drugoj pripremnoj utakmici na Poljudu

22/1/2022 - 16:42 sati
Utakmice
Sve vijesti vezane za temu "Zimske pripreme 2022."
Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1Hajduk - Velež 1:1
Hajduk - Velež 1:1

HAJDUK - VELEŽ 1:1 (0:0)
Prijateljska utakmica
SPLIT - Stadion Poljud
Gledatelja: 1252
Sudac: Ante Terzić (Split). Pomoćnici: Matej Pavić i Duje Sarić (Split)

STRIJELCI: 1-0 Livaja (59.), 1-1 Pršeš (89.)

HAJDUK: Subašić (od 66. Silić), Lovrencsics (od 61. Čolina), Katić, Elez (od 61. Dimitrov), Melnjak (od 75. Ćubelić), Fossati (od 61. Vuković), Grgić (od 61. Atanasov), Krovinović (od 66. Pukstaš), Mlakar (od 61. Ljubičić), Biuk (od 66. Brkljača), Livaja (od 75. Kačaniklić).

VELEŽ: Bogdanović (od 70. Jovičić), Radović (od 46. Salčin), Zeljković (od 62. Zvonić), Isić (od 62. Bajrić), Ćosić (od 62. Haskić), Hasanović (od 46. Ovčina), Radovac (od 70. Drina), Peco (od 46. Pršeš), Anđušić, Dejanović (od 46. Brandao), Zajmović.

Nogometaši Hajduka odigrali su 1:1 s Veležom na Poljudu u drugoj prijateljskoj utakmici u okviru zimskih priprema.

Momčad Valdasa Dambrauskasa stvorila je niz dobrih prilika na samom početku susreta, međutim lopta nije pronašla put do mreže gostiju iz Mostara. Već u prvih pet minuta Filip Krovinović je dva puta pokušao pucati iz nešto težih situacija, međutim nije pogodio okvir gola.

Zatim je u 7. i 8. minuti Stipe Biuk bio u boljoj poziciji za postizanje pogotka, najprije ga je proigrao Marko Livaja, a zatim i Krovinović, međutim i njegovi udarci odlaze pored vrata. Pucao je nakon toga i Josip Elez glavom nakon ubačaja iz kuta, ali i ovaj put lopta nije pogodila okvir gola.

Pred sam kraj poluvremena Livaja je idealno proigrao Jana Mlakara koji sam izlazi pred gostujućeg čuvara mreže Bogdanovića, no vratar Veleža brani pokušaj Hajdukovog napadača.

Što se tiče gostiju, u prvom dijelu imali su dva pokušaja, prvo je šutirao Anđušić sredinom poluvremena, zatim i Deanović na kraju, međutim njihovi udarci također nisu bili precizni.

Drugo poluvrijeme prilikom je otvorio Biuk, Livaja ga je uposlio, Biuk se lakoćom oslobodio svog čuvara i pucao iz okreta, međutim još jednom to prolazi pokraj vrata.

Do vodstva je Hajduk stigao u 59. minuti, dupli pas odigrali su Lukas Grgić i Livaja koji zatim s 10 metara iskosa pogađa mrežu Veleža.

Potom je ritam igre donekle razbijen brojnim izmjenama na obje strane. Gosti iz Mostara su se pokušali nadigravati, tražili su izjednačujući pogodak do kojeg su i došli pred sam kraj utakmice, točnije u 89. minuti kada su presjekli jednu loptu na sredini terena, odigrali su tri dodavanja do Pršeša koji odmjerenim udarcem pogađa desni Silićev kut s 14 metara za končanih 1:1.

Hajduk posljednju pripremnu utakmicu igra u utorak kada će suparnik Bijelima na Poljudu biti momčad Varaždina.