Hajduk remizirao s HSV-om u drugoj pripremnoj utakmici u Austriji

29/6/2022 - 20:48 sati
Utakmice
Sve vijesti vezane za temu "Ljetne pripreme 2022."
HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2HSV - Hajduk 2:2
HSV - Hajduk 2:2

Hamburger SV – HNK Hajduk 2:2 (1:1)
Pripremna utakmica
Stadion: Rudolf Gutmann Stadion
Sudac: Eisner Rene

Strijelci: 0:1 Marko Livaja (28.), 1:1 Glatzel (33.), 1:2 Ćubelić (68.), 2:2 Königsdörffer (88.)

Hajduk prvo poluvrijeme: Kalinić, Vuković, Borevković, Fossati, Simić, Livaja, Melnjak, Krovinović, Mikanović, Mlakar, Sahiti

Hajduk drugo poluvrijeme: Kalinić (od 60. Sentić), Elez, Dimitrov, Čolina, Lovrencsics, Grgić, Atanasov, Vuković (od 60. Čubelić), Biuk, Šarić (od 70. Eduok), Kalinić (0d 82. Diamantakos)

Hamburger SV: Heuer Fernandes, Heyer, Bilbija, Glatzel, Amaechi, Meffert, Muheim, Opoku, David, Ambrosius, Rohr

Još su igrali: Heim, Zumberi, Vušković, Leibold, Benes, Reis, Kittel, Yeboah Koenigsdorfer, Meissner.

Igrači Valdasa Dambrauskasa danas su u Fürstenfeldu odigrali drugu pripremnu utakmicu u kojoj su se susreli s Hamburger SV-om. Utakmica s pregršt akcija, golova i mnogo zamjena kako je i uobičajeno u pripremnim susretima, završila je rezultatom 2:2.

U prvih petnaestak minuta vidjeli smo tek po jednu ne pretjerano opasnu priliku s obje strane, s obzirom da su i Hajduk i HSV ušli u utakmicu oprezno te se igra većinom odvijala na sredini terena.

Međutim, u 16. minuti HSV prvi put ozbiljnije prijeti preko Filipa Bilbije koji probija po lijevoj strani, daje loptu za najboljeg strijelca njemačke momčadi, Roberta Glatzela, ali on silovitim udarcem iz blizine pogađa gredu. HSV nastavlja kreirati izgledne prilike među kojima se ističe ona iz 22. minute kada Miro Muheim nakon odličnog dodavanja Maximiliana Rohra ipak puca pokraj gola.

U 25. minuti igra je zaustavljena kako bi se igrači osvježili i primili dodatne savjete trenera. Bijeli su odlično iskoristili pauzu i došli do vodstva u 28. minuti. Emir Sahiti odradio je veliki dio posla, ostavio petom loptu za Filipa Krovinovića koji je stiže u punom trku te pronalazi Marka Livaju na prvoj stativi koji lijepo poentira iz blizine i dovodi Hajduk u vodstvo.

Nekoliko minuta nakon, u 33. minuti HSV dolazi do brzog izjednačenja. Nakon ubačaja s desne strane Glatzel se najbolje snalazi u gužvi u kaznenom prostoru te poravnava rezultat.

Do kraja prvog poluvremena, i jedna i druga momčad imale su prilike za prelazak u vodstvo. U 36. Krovinović je iz kornera pronašao Daria Melnjaka koji pokušava iznenaditi obranu HSV-a odličnim volejem, ali lopta ipak odlazi preko gola. Sličnim ishodom završila je i prilika HSV-a u kojoj je Glatzel isprobao svoj udarac s velike udaljenosti i pogodio iznad Kalinićeva gola.

Na teren stadiona Rudolf Gutmann, strateg Bijelih u drugom poluvremenu izveo je skoro novu postavu. Stipe Biuk, već u 48. minuti počinje raditi probleme obrani ekipe iz Hamburga. Primio je loptu na sredini terena, prošao po lijevoj strani, lijepo ušao u sredinu i namjestio se na desnu nogu, ali ipak njegov udarac ne uspijeva pronaći okvir gola.

Igralo se dinamično, atraktivno i s prilikama na jednoj i drugoj strani terena. U 68. minuti Biuk ponovno uzima loptu na sredini, ovaj put ne ide u prodor nego potkopava loptu i šalje je u kazneni prostor gdje Ivan Ćubelić odlično utrčava, prima loptu glavom, vara vratara i zabija u prazan gol za povećanje vodstva Hajduka.

Nakon pogotka za 2:1 Bijeli su imali još nekoliko izglednih prilika, međutim HSV preuzima inicijativu u posljednjem dijelu utakmice i pokušava doći do izjednačenja. Prvo Andresen pogađa gredu u 80. minuti, zatim Sentić dva puta odlično brani udarce iz daljine i onda na samom kraju utakmice, u 88. minuti, njemački drugoligaš dolazi do izjednačenja. Heil je prošao po desnoj strani i ubacio do Vuškovića koji glavom prebacuje loptu u sredinu kaznenog prostora i pronalazi Königsdörffera koji postavlja konačan rezultat.

Treću od četiri prijateljske utakmice na austrijskim pripremama, Bijeli će odigrati protiv Genta u petak s početkom u 18.30 sati.