Hajduk protiv Celja upisao i treću pobjedu na pripremama u Istri

14/1/2023 - 18:33 sati
Utakmice
Sve vijesti vezane za temu "Zimske pripreme 2023. (Pripreme u Novigradu)"
Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2Celje - Hajduk 0:2
Celje - Hajduk 0:2

Celje - Hajduk 0:2 (0:1)
Prijateljska utakmica
Poreč
Sudac: Antonio Melnjak

Strijelci: 0:1 Fossati (30.), 0:2 Vrcić (58.)

Hajduk: Lučić, Vušković, Simić, Prpić (od 80. Borevković), Lovrencsics (od 72. Mikanović), Fossati (od 80. Grgić), Capan, Pukštas (od 72. Kalik), Sahiti, Kalinić (od 46. Antunović), Vrcić (od 80. Mlakar).

Trener: Ivan Leko.

Celje prvo poluvrijeme: Obradović, Karničnik, Zec, Nemanič, Milić, Kouter, Zabukovnik, Bobičanec - Matko, Gorenc, Kargbo (od 37. Džumhur).

Celje drugo poluvrijeme: Jurhar, Flis, Vuklišević, Klašnja, Stojinović, Mačak, Šporn, Vrbanec, Ajhmajer, Bajde, Matić, Popović, Džumhur, Bizjak.

Trener: Roman Pilipčuk

Nogometaši Hajduka pobijedili su i u trećoj utakmici u okviru istarskog dijela priprema, momčad Ivana Leke ovog puta bila od Celja, trenutno trećeplasirane ekipe slovenskog prvenstva. Pobijedio je Hajduk s 2:0, a golove su postigli Marco Fossati i Jere Vrcić.

Od prve minute trener Leko je dao povjerenje petorici mladih igrača, praktički juniora, ali to se nije osjetilo u Hajdukovoj igri. Krenuli su Bijeli odlučno od prve minute, u visokom tempu sa stalnim pritiskom na suparničku obranu.

Izmjenjivali su se u uvodnih pola sata pokušaji pred vratima Slovenaca, pucali su Pukštas, Lovrencsics, Vrcić, ali sve je uspio obraniti vratar Obradović. Zatim je prizemnim šutom s 14 metara zamalo zabio Vušković, ali izvukao je i to vratar Celja.

Međutim, u 30. minuti nije mogao ništa. Marco Fossati potegao je s 25 metara i zabio pod gredu. Sjajan udarac i do sada najljepši pogodak ovih priprema.

Nastavio je Hajduk dominirati nakon pogotka, bolje su Bijeli otvorili i drugo poluvrijeme, ali do 58. minute nismo vidjeli neku izgledniju priliku. Lovrencsics je tada ubacio u šesnaesterca Celja, došla je lopta na drugu stranu do Sahitija koji sjajno u petercu pronalazi Vrcića, a mladi napadač puca iz okreta i pogađa mrežu za 2:0.

Deset minuta kasnije mogao je Vrcić zabiti i svoj drugi pogodak, međutim nakon sjajnog proigravanja Simića pucao je pokraj vrata Celja.

Do kraja utakmice Bijeli su sigurno iskontrolirali rezultat i tijek zbivanja na terenu ne dopustivši Celju niti jednu pravu priliku. Sutra Hajduk igra posljednju pripremnu utakmicu u Istri sa češkim 1. FC Slovacko.