Hajduk pobijedio Rukh iz Lavova u trećoj pripremnoj utakmici u Sloveniji

9/7/2024 - 15:12 sati
Utakmice
Sve vijesti vezane za temu "Ljetne pripreme 2024."
Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3
Pripremna utakmica: Rukh Lavov - Hajduk 1:3

Rukh Lavov - Hajduk 1:3 (0:1)
Prijateljska utakmica
ŠRC Radomlje
Sudac: Amel Begić (Slovenija)

Strijelci: 0:1 Šošić (35.), 1:1 Pritula (66.), 1:2 Durdov (66.), 1:3 Skoko (72.)

Sastav Hajduka: Kalinić (od 70. Lučić), Hrgović (od 70. Moufi), Elez (od 70. Šarlija), Prpić od 70. Uremović), Melnjak (od 70. Diallo), Jurak (od 46. Skoko), Krovinović (od 70. Capan),Durdov (od 70. Pukštas), Šošić (od 70. Sahiti), Brajković (od 70. Đolonga), Antunović (od 70. Livaja)

Trener: Gennaro Gattuso

Sastav Rukha: Ledvij, Sich, Sliubuk, Kholod, Didik, Roman, Pidgurski, Pritula, Runich, Krasnopir, Liah

Još su igrali: Sliusar, Nepepiev, Brener.

Trener: Vitalij Ponomarjov

Nogometaši Hajduka svladali su ukrajinski Rukh iz Lavova rezultatom 3:1 u trećoj utakmici u okviru središnjeg dijela priprema u Sloveniji. Trener Gennaro Gattuso na teren je očekivano poslao pomlađenu ekipu pojačanu s nekoliko iskusnijih igrača.

Susret je započeo u 11.30 sati kada očekivano vladali dosta zahtjevni uvjeti s temperaturom višom od 30 stupnjeva. Međutim, to nije omelo momčad Bijelih da odigra sjajnu utakmicu u kojoj su potpuno zasluženo pobijedili momčad koja je prošle sezone završila kao šestoplasirana u prvenstvu Ukrajine.

U uvodnih nekoliko minuta momčad Rukha je bila nešto konkretnija, ali nakon toga hajdukovci su preuzeli konce igre te kreirali niz dobrih situacija ispred suparničkog gola. Prvi je u 17. minuti zaprijetio Durdov, bio je to udarac s osam metara, ali vratar Ledvij je obranio ovaj pokušaj.

Samo nekoliko minuta kasnije Brajković se oslobodio čuvara na lijevoj strani, ubacio na drugu stativu, idealno za Durdova, međutim mladi krilni napadač s pet metara je poslao loptu pokraj vrata. Dominaciju na terenu mogao je zatim okruniti i Melnjak, međutim i njegov udarac obranio je vratar Rukha.

Konačno, u 35. minuti Bijeli su iskoristili pogrešno dodavanje Ledvij, Jurak je napravio dobar pritisak, Durdov je uzeo loptu i uposlio Šošića koji šalje loptu u mrežu za 1:0. Do kraja poluvremena u šansi se našao i Antunović čiji je udarac iz gužve pred vratima završio malo iznad vrata.

Drugi dio donio je izjednačenje nakon jedne pogrešne reakcije Hajdukovih igrača. Prekrasan pogodak postigao je Pritula koji je ostao nečuvan na rubu šesnaesterca i zatim neobranjivo pogodio od suprotne stative u mrežu.

Da to ne bude najljepši potez na utakmici pobrinuo se mladi Durdov četiri minute kasnije. Primio je loptu malo ispod sredine igrališta, sjurio se prema šesnaestercu, "lažnjakom" izbacio svog čuvara i zatim sjajnim udarcem pogodio suprotni gornji kut.

U 70. minuti trener Gattuso odlučio je promijeniti gotovo sve igrače, a Bijeli su nedugo zatim postigli još jedan pogodak za konačnih 3:1. Nakon dobrog pritiska na zadnju liniju Ukrajinaca loptu je uzeo Skoko, izašao sam pred vratara i mirno pogodio u mrežu.

Hajduk posljednju utakmicu u okviru središnjeg dijela priprema igra sutra s početkom u 19 sati u Grazu, a suparnik Bijelima je turski Fenerbahče.