Datum: 14/4/2019
Gledatelja: 300
Hajduk II slavio protiv Zadra

14/4/2019 - 18:15 sati
Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0Hajduk II - Zadar 2:0
Hajduk II - Zadar 2:0

HAJDUK II  - ZADAR  2:0 (0:0)
2. HNL – 20. kolo
Sudac: Dino Papak (Šibenik)
Strijelci: 1:0 Pršir (68), 2:0 Prtajin (73)

HAJDUK II: Ljubić, Ševelj, Vušković, Radić, Ciprić, Beširović, Pršir, Sahiti (od 77. Kosić), Blagaić (od 66. Prtajin), Špikić (od 86. Teklić), Šego.

Hajduk II je ostvario drugu uzastopnu pobjedu, u 20. kolu 2. HNL na Poljudu je pobijeđen Zadar, konačan rezultat bio je 2:0. Momčad trenera Marija Despotovića odlično je odigrala fazu obrane, a u polju su uspjeli nametnuti svoj ritam, ostvariti dominaciju i posjed te postići dva lijepa pogotka. U prvom dijelu nije bilo većih uzbuđenja do samog finiša, a onda su u razmaku od jedne minute gostima opasno zaprijetili najprije Dario Špikić, a potom i Mario Vušković, ali je njihove udarce odlično obranio gostujući vratar Josip Bender.

Prvu priliku u nastavku imao je Jurica Pršir u 54. minuti, ali je njegov udarac s osam metara odlično obranio vratar Zadra. Rasplet utakmice dogodio se u samo pet minuta. U 68. minuti nakon napada po desnoj strani i izgubljene lopte, odlično je u kontra presingu reagirao Vicko Ševelj, presjekao je loptu gostujućim igračima i gurnuo je do Pršira, a ovaj s 13 metara iskosa pogađa donji desni kut. Sedam minuta bilo je dovoljno Ivanu Prtajinu da se po peti put upiše u strijelce. Igrala se 73. minuta, akciju je započeo Ševelj, Pršir je odlično proigrao Špikića, a njegov ubačaj s desne strane Prtajin iz prve lijevom nogom proslijedio u donji desni kut Benderove mreže.

Hajduk je sigurno čuvao ovo vodstvo, a posljednja nada Zadrana ugašena je nakon isključenja Vlatka Blaževića u 82. minuti. On je najprije zbog prekršaja na Mariju Vuškoviću dobio žuti karton, a potom zbog prigovora sucu Dinu Papku i drugi, isključujući.

I sljedeću utakmicu Bijeli će odigrati na Poljudu, u utorak 23. travnja protivnik Hajduka II bit će Međimurje.