Mjesto: Šibenik
Datum: 17/8/2019
Hajduk II na startu prvenstva poražen u Šibeniku

17/8/2019 - 21:22 sati
Šibenik - Hajduk II 3:2Šibenik - Hajduk II 3:2Šibenik - Hajduk II 3:2Šibenik - Hajduk II 3:2Šibenik - Hajduk II 3:2Šibenik - Hajduk II 3:2Šibenik - Hajduk II 3:2Šibenik - Hajduk II 3:2Šibenik - Hajduk II 3:2Šibenik - Hajduk II 3:2Šibenik - Hajduk II 3:2Šibenik - Hajduk II 3:2Šibenik - Hajduk II 3:2Šibenik - Hajduk II 3:2Šibenik - Hajduk II 3:2Šibenik - Hajduk II 3:2Šibenik - Hajduk II 3:2Šibenik - Hajduk II 3:2Šibenik - Hajduk II 3:2Šibenik - Hajduk II 3:2Šibenik - Hajduk II 3:2Šibenik - Hajduk II 3:2
Šibenik - Hajduk II 3:2

ŠIBENIK - HAJDUK II  3:2 (3:1)
2. HNL – 1. kolo
Stadion: Šubićevac
Gledatelja: 700
Sudac: Josip Dugandžić (Komin)
Strijelci: 1:0 Prince (2), 1:1 Bajić (14), 2:1 Rak (21), 3:1 Prince (41), 3:2 Bajić (71)

ŠIBENIK: Labrović, Juričić (od 80. Maleš), Pandža, Pajić, Kukec (od 84. Celić), Rak (od 74. Španja), Prince, Blaić, Vukorepa, Bulat, Ćurić.

HAJDUK II: Matijaš, Relota, Radić (od 64. Dellova), Batarelo, Ševelj, Skorup (od 64. Grubišić), Pršir, Blagaić, Kreković, Šego, Bajić (od 74. Martinović).

Hajduk II je poražen u Šibeniku na startu prvenstva u 2. HNL. Utakmica na Šubićevcu loše je počela za Bijele, domaćin je poveo nakon samo 70 sekundi. Lopta je idealno ubačena s desne strane, a Princ Obeng je u padu sa sedam metara ubacio u mrežu. Hajduk II je brzo odgovorio, u devetoj minuti Michele Šego je propustio priliku nakon bijega Leona Krekovića po lijevoj strani, a u nastavku akcije je loptu prihvatio Jurica Bajić, prevario svog čuvara i s 15 m zatresao mrežu. U 19. minuti šansa za vodstvo Šibenika, s lijeve strane je ubacio Zvonimir Blaić, a Luka Juričić glavom s osam metara šutira pored gola.

Domaći ipak dolaze do vodstva u 21. minuti. Davor Kukec je prošao po desnoj strani i pronašao Nikolu Raka koji s 10 m prizemnim udarcem pogađa mrežu. Potom igrači trenera Marija Despotovića kreiraju četiri lijepe šanse, ali mreža domaćeg vratara nije se tresla. U 33. minuti Kreković je prošao po lijevoj strani i ubacio za Bajića koji s osam metara šutira visoko. Dvije minute kasnije Ivica Batarelo dugom loptom traži Krekovića koji proigrava Jakova Blagaića, a njegov udarac s 12 m bio je za malo neprecizan. U 37. minuti još jedna akcija Kreković-Blagaić. Hajdukova desetka se driblingom oslobodila svog čuvara, a udarac s 11 m obranio je Labrović. U 40. minuti opet prijeti Blagaić s 10 m, lopta je od bloka otišla u korner. Kazna za promašene prilike stigla je minutu kasnije, Šibenik je povećao vodstvo preko Princea Obenga koji je preciznim udarcem s 12 m osigurao domaćima prednost od 3:1 nakon 45 minuta.

U drugom dijelu prvi su zaprijetili Bijeli, Kreković je opet probio lijevu stranu i lijepo ubacio, a Boris Pandža u posljednji trenutak glavom izbacio u korner.  Hajduk II je do smanjenja vodstva došao drugim pogotkom Bajića. Blagaić je oštro ubacio s lijeve strane, a Bajić je zaplivao zrakom i udarcem glavom zatresao mrežu. Stvorili su Bijeli dvije odlične prilike za izjednačenje, oba puta Labrović je bio uspješniji od Šege. U 77. minuti je Hajdukov napadač odlično potegao s ruba kaznenog prostora, a šibenski vratar loptu izbio ispod same prečke. Dvije minute kasnije Šego pokušava glavom s pet metara, ali Labrović opet brani. Do kraja susreta se mreže nisu tresle i tri boda ostala su u Šibeniku.