Hajduk II golom Krekovića pobijedio Junaka

Sudac: Marin Rožman (Rijeka)

Strijelac 1:0 Kreković (10)

Hajduk II: Sentić, Škaričić (od 44. Bekavac), Radić, Ševelj, Unušić, Grubišić, Filipović (od 65. Lauš), Teklić (od 65. Ćubelić), Dolček (od 90+5. Brnić), Kreković, Tolaj.

Junak: Runje, Vuković, Barać (od 82. Seo Woomin), Markovina, Marunica (od 82. Fuštin), Jenjić, Bilić (od 85. Andrić), Botica (od 70. Lovrić), Manenica, Bašić-Šiško, Maganić (od 46. Jandrek).

Hajduk II je u 13. kolu pobijedio momčad Junaka s 1:0. Trenutak odluke dogodio se u 10. minuti. Zvonimir Filipović je proigrao Leona Krekovića koji je prevario svog čuvara i sa 16 metara preciznim udarcem lijevom nogom svladao gostujućeg vratara Roka Runju.

Hajduk je dominirao u prvom dijelu, ali bez većih prigoda. Gosti su više mislili na obranu svog gola, a dva puta su i ozbiljnije zaprijetili preko Petra Bašić Šiška, koji nije bio precizan. U 44. minuti zbog ozljede je iz igre morao Luka Škaričić, umjesto njega ušao je Ante Bekavac.

U nastavku su Bijeli do povećanja vodstva mogli doći u 59 minuti. Leon Kreković našao se u lijepoj prilici malo iskosa, ali je umjesto udarca pokušao s driblingom i izgubio loptu.  Konačnu odluku o pobjedniku dva puta mogao je donijeti Ivan Dolček, ali je u situacijama jedan na jedan u 67. i 83. minuti kao pobjednik izlazio gostujući vtratar Roko Runje.

Nažalost, u 65. minuti nakon jednog duela Filipović je ostao ležati na travnjaku. Ukazana mu je liječnička pomoć te je kolima hitne pomoći odvezen u bolnicu.