Hajdučice uvjerljivom pobjedom do sva tri boda protiv igračica iz Karlovca

ŽNK Hajduk – ŽNK 4 rijeke Karlovac 11:0
14. kolo 2. HNLŽ
Igralište: Poljud
Sudac: Pleština Srećko (Klis)

Strijelkinje: 1:0 Patock (16), 2:0 Bakalar  (19. - 11m), 3:0 Rusković (21. - 11m), 4:0 Mišura (51.), 5:0 Mišura (54.), 6:0 Bakalar (68.), 7:0 Mišura (70.), 8:0 Petković (75.), 9:0 Kukavica (77.), 10:0 Bakalar (78.), 11:0 Borovac (87.)

Hajduk: Jonjić (od 46. Matković), Dugandžić (od 65. Lovrinčević), Turkalj, Rusković (od 60. Kraljević), Bakalar, Mišura, Deranja, Patock (od 40. Borovac), Herceg (od 65. Baraban), Kukavica, Petković.

U 14. kolu 2. HNLŽ na pomoćnom terenu stadiona Poljudu susrele su se igračice ŽNK Hajduk i ŽNK 4 rijeke iz Karlovca. Hajdučice su uvjerljivom pobjedom od 11:0 osigurale bitna tri boda u borbi s Goricom za prvo mjesto 2.HNLŽ.

Igračice Hajduka su povele u 16. minuti nakon zgoditka Gwen Patock. Već tri minute kasnije, nakon igranja rukom gostujuće igračice u šesnaestercu, Ana Bakalar povisuje vodstvo s 11 metara na 2:0. U sljedećem napadu Bijele ponovno zabijaju iz kaznenog udarca. Nakon prekršaja u 16 metara, Lana Rusković zabija za 3:0.

Do kraja poluvremena gostujuće igračice su imale dvije dobre prilike iz slobodnih udaraca, ali ipak nisu uspjele smanjiti vodstvo Splićanki. Hajdučice su mogle i povećati svoje vodstvo, Bakalar je pogodila stativu, Rusković natrčala na odbijenu loptu, ali je njen udarac otišao iznad gola.

U drugom poluvremenu vidjeli smo odličnu suradnju Ane Bakalar i Antonije Mišure. U 51. i 54. minuti Mišura zabija dva lijepa zgoditka iz daljine, oba na asistenciju Bakalar te povisuje vodstvo prvo na 4:0, a potom i na 5:0 za Bijele. U 68. minuti Ana Bakalar nakon dvije asistencije upisuje i svoj drugi gol na ovoj utakmici. Nakon slobodnog udarca s lijeve strane, Bakalar pogađa u lijeve rašlje golmanice Grgurić.

Hajdučice povećavaju vodstvo na 7:0 trećim pogotkom Antonije Mišure na asistenciju Lucije Borovac koja je ušla u igru u 35. minuti. U 75. minuti Paula Petković još jednim prekrasnim golom iz daljine povećava vodstvo na 8:0 za ŽNK Hajduk.

Još jedan zgoditak iz daljine postiže Lana Kukavica te Hajdučice sada vode 9:0. Samo minutu nakon prethodnog pogotka, Bakalar opet odlično cilja gornji desni kut i postavlja rezultat na 10:0. Lana Borovac uz prethodnu asistenciju upisuje i zgoditak u 87. minuti te povećava vodstvo na 11:0.

U sljedećem kolu prvenstva igračice Hajduka će igrati u gostima protiv ŽNK Lepoglave.

Sažetak ove golovima prepune utakmice pogledajte na HDTV-u.