Gostujuća pobjeda juniora protiv Istre 1961

JUNIORI: Istra 1961 - Hajduk 1:4 (0:0)
1. HNL – 23. kolo
Igralište: Arena Hospitality Group Medulin
Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac)
Strijelci: 1:0 Glavan (47), 1:1 Duić (53), 1:2 Nazor (78), 1:3 Vrcić (84), 1:4 Vrcić (90+2)
Hajduk: Buljan, Sigur, Arković (od 46. Skoko), Begonja, Jurić-Petrašilo, Hrgović (od 87. Pavić), Kavelj (od 72. Hrvojević), Reić (od 58. Ćalušić), Vrcić, Duić (od 58. Antunović), Brajković (od 58. Nazor).

Juniori Hajduka ostvarili su uvjerljivu pobjedu od 4:1 na gostovanju kod Istre 1961. Iako konačni rezultat to ne pokazuje, Bijeli su morali uložiti maksimum napora kako bi osvojili tri boda protiv dobro organiziranog domaćina.

Trener Hajdukovih juniora u najavi utakmice je istaknuo kako je Istra 1961 nezgodan protivnik, a prvo poluvrijeme koje je završilo bez pogodaka, samo je potvrdilo njegove riječi. Kada je Tomislav Glavan u 47. minuti domaćina doveo u vodstvo, stvari su se dodatno zakomplicirale. Brzim izjednačenjem Nina Duića šest minuta kasnije, Hajduk je ipak vratio stvari na početak. Bijeli su pojačali ritam, u 58. minuti s klupe su ušli Marin Ćalušić, Mate Antunović i Krešimir Nazor, koji je pritisak Hajduka okrunio vodećim pogotkom u 78. minuti.

Kada je Franco Corelli zbog povlačenja protivničkog igrača u 81. minuti dobio drugi, isključujući žuti karton, bilo je jasno da bodovi putuju u Split, a Jere Vrcić s dva lijepa pogotka u zadnjih sedam minuta zaokružio je na kraju ipak visoku pobjedu Bijelih.

Igrači trenera Marijana Budimira ovom pobjedom su ostali na vrhu ljestvice i mirno se mogu okrenuti pripremi za šlag ove sezone – Final Four Lige prvaka mladih.

U petak u Ženevi, Bijeli će se uz vatrenu podršku navijača iz cijele Europe za ulazak u finale najelitnijeg nogometnog nadmetati s momčadi AC Milana.