Druga pripremna utakmica: Fehervar - Hajduk 2:5

12/1/2024 - 16:42 sati
Utakmice
Sve vijesti vezane za temu "Zimske pripreme 2024. (Zimske pripreme 2024.)"
Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5Fehervar - Hajduk 2:5
Fehervar - Hajduk 2:5

Fehervar - Hajduk 2:5 (2:3, 1:2, 1:1)
Prijateljska utakmica (4 x 30 minuta)
Umag
Sudac: Antonio Melnjak

Strijelci: 1:0 Szabo (20.), 1:1 Livaja (24.), 1:2 Moufi (55.), 1:3 N. Kalinić (79.), 2:3 Simut (88.), 2:4 Trajkovski (104.), 2:5 Durdov (118.)

Fehervar prvih 60 minuta: B. Toth, Chongvai, Serafimov, Gergenyi, Schon – Christensen, Pinto, Bese, Kastrati, Katona, Szabo.

Fehervar drugih 60 minuta: Rockov, Larsen, Spandler, Husveth, Simut, Bambock, Peto, Berki, Menyhart,Kovacs, T.Toth.

Trener: Bartosz Grzelak

Hajduk prvih 60 minuta: Lučić, Sigur, Šarlija, Uremović, Moufi, Krovinović, Odjidja Ofoe, Sahiti, Pukštas, Kleinheisler, Livaja.

Hajduk drugih 60 minuta: Lučić (od 91. Buljan), Mikanović (od 75. Brajković), Elez, Prpić, Hrgović, Kalik, Žaper, Benrahou (od 110. Skoko), Trajkovski (od 110. Durdov), Dajaku, N.Kalinić (od 91. Čuić).

Trener: Mislav Karoglan

Nogometaši Hajduka pobijedili su mađarski Fehervar rezultatom 5:2 u drugoj pripremnoj utakmici u Istri koja se dogovorom dva kluba igrala ukupno 120 minuta, odnosno 4 puta po 30 minuta. Nakon 3:0 pobjede protiv slovenskog Aluminija, momčad trenera Mislava Karoglana bila je vrlo efikasna i protiv trenutačno trećeplasirane ekipe mađarskog prvenstva.

Vidjeli smo zaista pregršt dobrih prilika i sjajnih poteza u ovom susretu, a prva od njih pripala je Bijelima koji su zaprijetili u 14. minuti nakon što je Kleinheisler lijepo ubačajem pronašao Pukštasa, a Hajdukov veznjak visoko skočio na deset metara i pucao glavom, međutim sjajno je to obranio vratar Toth.

Mađarska momčad stigla je do vodstva u 20. minuti, osvojili su igrači Fehervara loptu na svojih 30 metara, Kastrati je proigrao Katonu na desnoj strani, ovaj dao u prostor za Szabu koji s 12 metara pogađa suprotni kut.

Samo četiri minute trebalo je Bijelima da poravnaju rezultat. Livaja je najprije izborio korner, a zatim je pogodio glavom nakon ubačaja Kleinheislera na drugu stativu. Nekoliko minuta kasnije mogao je Pukštas zabiti za preokret. Sigur je prošao po lijevoj strani te idealno ubacio za Pukštasa koji je iz blizine pucao malo pored vrata.

Na početku drugih pola sata imao je Hajduk dvije prilike, najprije je Livaja dao za Krovinovića koji je pucao s 13 metara, ali obranio mu je vratar Toth, a zatim je i Livaja silovito potegao s 25 metara i pogodio spoj vratnice i grede.

U 55. minuti Bijeli prelaze u vodstvo koje su držali do kraja utakmice. Sahiti je ubacio u šesnaesterac, Krovinović glavom prebacio za Moufija koji se našao na pravoj poziciji te iz blizine ubacio loptu u mrežu. Bio je to njegov prvi pogodak za Hajduk i vodstvo od 2:1 u ovom susretu. Do kraja drugih 30 minuta imao je Pukštas još jednu šansu, izašao je pred vratara Fehervara, koji ponovno brani njegov udarac.

U drugih 60. minuta trener Mislav Karoglan poslao je na teren sasvim novu postavu, tek je Ivan Lučić ostao na vratima iz prvog dijela. Odmah na početku dvije prilike imao je Trajkovski, najprije mu je vratar Rockov obranio šut nakon što se krilni napadač Hajduka sjurio prema njemu s desne strane, a zatim je nakon kornera dobio loptu ispred samog gola te iskosa pogodio gredu.

U 74. minuti Brajković je na poziciji desnog beka zamijenio Mikanovića koji je u jednom duelu dobio nezgodan udarac u koljeno. Mladi igrač Hajduka samo četiri minute kasnije prizemnim je ubačajem tražio Nikolu Kalinića, pokušao je to netko iz obrane Fehervara presjeći, ali nije uspio, a iskusni napadač Bijelih s pet metara šalje loptu u mrežu za 3:1.

Fehervar je uspio smanjiti na 3:2 u 88. minuti, Simut je postigao lijep pogodak, precizno je pogodio jednu desnu vratnicu, odbilo se zatim u lijevu i ušlo u gol.

Nesvakidašnji pogodak postigao je zatim Trajkovski u 104. minuti, oštar ubačaj iz kornera malo potpomognut vjetrom i lopta je završila iza mađarskog vratara za 4:2.

Konačnih 5:2 dvije minute prije kraja postavio je mladi Bruno Durdov. Skoko je iz sredine dao loptu za Kalika koji je lijepo to propustio za Dajakua, Hajdukov krilni napadač preciznim ubačajem pronalazi 16-godišnjeg Durdova koji je istrčao na drugu stativu i zabio svoj prvi seniorski pogodak.

Sljedeću utakmicu Hajduk igra 17. siječnja u 17 sati sa slovenskim prvoligašem Koperom na stadionu Bonifika.