Druga pobjeda na startu sezone: Juniori svladali Lokomotivu u Zagrebu

Utakmica 1. kola Prve HNL
Igralište: Nogometni stadion Zagreb
Bez gledatelja
Sudac: Ivan Čužić (Velika Gorica)

Strijelci: 0:1 Ćubelić (4.) 0:2 Ćubelić (20.), 1:2 Šimić (48), 2:2 Heteši (58), 2:3 Domančić (75)

Hajduk: Silić, Posinković (od 65. Pelivan), Letaj (od 63. Dominić), Bradarić (od 68. Domančić), Grabovac, Krolo, Biuk, Lazar (od 55. Mamić), Petrović, Ćubelić (od 55. Brkljača), Ljubičić (od 65. Breškić).

Hajdukovi juniori i na drugom gostovanju u novom prvenstvu osvojili su sva tri boda. Igrači trenera Marijana Budimira u Zagrebu su pobijedili Lokomotivu s 3.2.

Vrlo raspoloženi Ivan Ćubelić Bijelima je donio vodstvo od 2:0 golovima u četvrtoj i 20. minuti. Posebno je atraktivan bio drugi pogodak. Mladi Hajdukov reprezentativac loptu je iz slobodnog udarca s 25 metara poslao u desne rašlje vratara Lokomotive Luke Matasovića

Početkom drugog dijela domaći se vraćaju u igru, najprije vodstvo Hajduka smanjuje u 48. minuti Roko Šimić, a potom 10 minuta kasnije Vito Heteši uspostavlja rezultatsku ravnotežu.

Pogodak odluke u 75. minuti, samo sedam minuta nakon što je ušao u igru, postiže Marko Domančić. Prekid s desne strane izveo je Luka Mamić, a Domančić je visoko skočio i glavom zakucao loptu u mrežu za trijumf Hajduka.

Bijeli sa stopostotnim učinkom dočekuju treće kolo i prvu domaću utakmicu protiv Hrvatskog dragovoljca, koja se igra u srijedu 26. kolovoza.