Druga HNŽL: ŽNK Hajduk - ŠNK Frankopan 10:0

26/3/2022 - 18:34 sati
ŽNK Hajduk - Utakmice

ŽNK Hajduk – ŠNK Frankopan  10:0 (5:0)
12. kolo 2. HNLŽ
Strijelkinje: 1:0 Rusković (6), 2:0 Patock (13), 3:0 Deranja (18), 4:0 L. Sušak (25), 5:0 Bakalar (37), 6:0 Mišura (50), 7:0 Rusković (51), 8:0 Rusković (53), 9:0 Prskalo (63), 10:0 Dugandžić (70)

ŽNK Hajduk: Jonjić, L. Sušak, Prskalo, Radman-Livaja (od 46. Herceg), Deranja (od 65. Kraljević), Bakalar, A. Sušak (od 46. Baraban), Mišura (od 75. Lovrinčević), Dugandžić, Patock (od 46. Borovac), Rusković.

Nogometašice Hajduka s visokih 10:0 pobijedile su Frankopan u 12. kolu 2. HNLŽ. Već nakon prve četvrtine utakmice bilo je jasno da će ekipa trenerice Tamare Benković osvojiti nova tri boda. Gwen Patock u šestoj minuti lijepo je poslužila Lauru Rusković za rano vodstvo Bijelih, a onda je sedam minuta kasnije i sama zatresla mrežu Frankopana snažnim udarcem s desetak metara iskosa. Do kraja prvog poluvremena domaće igračice još tri puta pogodile su mrežu gostujućeg sastava, sva tri puta nakon izvedenih kornera, a precizne su bile Mia Deranja, Laura Sušak i Ana Bakalar.

Slika na terenu nije se mijenjala niti u drugom dijelu, kada gošće također niti jednom nisu uspjele zaprijetiti Karli Jonjić. Antonia Mišura postigla je vrlo lijep pogodak u 50. minuti, snažno je šutirala s 25 metara, a lopta je ispod prečke odsjela u gostujućoj mreži. Potom slijede još dva pogotka spretne Rusković, pa gol Anje Prskalo iz velike gužve te precizan udarac Gabrijele Dugandžić u 70. minuti za konačnih 10:0. Treba zabilježiti da je Dugandžić na početku drugog dijela pogodila vratnicu, a Bakalar je to uradila dvaput – u 78. i 84. minuti.

Sažetak utakmice možete pogledati na Hajduk Digital TV .